Порівняно з минулими роками в Україні зменшилася частка україномовних газет і журналів, сказано в аналітичному звіті, який оприлюднив волонтерський рух "Простір свободи".
Про це повідомляє ВВС.
Російська мова продовжує домінувати в національному теле- і радіоефірі, кажуть автори дослідження "Становище української мови в Україні в 2014-2015 роках", яке представили в Києві.
За даними дослідження, частка газет, що видаються українською мовою, продовжує падати і у 2014 році становила 29,5%. Лише 10% журналів та іншої періодики минулого року виходили українською. У 2010 році цей показник становив майже 20%.
Читайте також: Захід у захваті від нового дизайну Facebook киянина
Нова підстава для затримання та доставки до ТЦК: адвокат попередив всіх чоловіків
З 1 січня українці старші 40 років отримають 2000 гривень просто через Дію
Одна з країн ЄС масово депортує українців: кого відправляють додому
Фінмоніторинг посилиться: банки блокуватимуть картки без попередження
Водночас зросла частка фільмів, озвучених українською мовою – з 65% у 2014 до 84% цього року.
Дослідження спирається на дані соціологічних центрів Рейтинг, КМІС, на державну статистику та власні моніторингові дані.