Як утилізувати використані батареї за допомогою плісняви, придумали американські вчені з Університету Південної Флориди.

Вони з'ясували, що гриби трьох видів виділяють органічні кислоти, які підходять для вилуговування літію і кобальту з літій-іонних акумуляторів, пише Сhrdk.

На зборах Американського хімічного товариства науковці презентували екологічно чистий спосіб утилізації батарей і екстракції літію і кобальту з катодів акумуляторів.

Вони використали здатність штамів грибів Aspergillus niger (чорна цвіль, яка покриває стіни у вологих приміщеннях), Penicillium simplicissimum і пеніцилу золотистого Penicillium chrysogenum до виділення органічних кислот - щавлевої і лимонної - для розчинення катодів батарей і виділення металів у розчин.

Читайте також: Нові акумулятори для смартфонів зроблять удвічі потужнішими

Популярні новини зараз

Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент"

Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..."

Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда"

Дружина Євгена Кошового показала розруху, яку залишили після себе окупанти, і заговорила про ненависть: "У саме серце"

Показати ще

Вчені розібрали батареї, подрібнили катоди, а потім змішали їх з грибами. Таким чином вдалося витягти з катодів 48% кобальту і 85% літію. Зараз триває пошук способу виокремити метали з розчину кислот

Керівник групи дослідників Джеффрі Каннінгем зазначив, що у ході досліджень стало зрозуміло: використовувати гриби вигідніше, ніж купувати вже готові кислоти.

Нагадаємо, недавно пліснява стала причиною смерті людини, яка грала на волинці.

Також ми повідомляли, що китайський iphone xs max і айфон 10s max китай вже в продажу.