Однією з відмінних рис роботів є різкі, швидкі, та роботизовані рухи. Але таке "різка" поведінка насправді серйозно скорочує ресурс машини. Варто всього лише зробити рух більш плавним - і можна підвищити час роботи робота до 40%.
Цим і зайнялися фахівці з Технічного університету Чалмерса у Швеції.
Більш плавні і повільні рухи, згідно з дослідженнями експертів, дозволяють суттєво економити енергію навіть тоді, коли робот знаходиться в режимі очікування. До такого висновку робототехніки прийшли, коли інтегрували новий розроблений ними алгоритм оптимізації роботи. Він змінює поведінку і швидкість робота, роблячи її більш низькою.
Для забезпечення ефективної роботи нового алгоритму потрібна узгодженість роботи роботів на лінії. Спеціальна програма визначає точні місця максимального зближення двох роботів на лінії, а також з'ясовує вхідне та вихідне положення під час цього зближення.
Читайте також: У США з'явилось місто роботів (відео)
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Після цього програма починає моніторинг активності кожного робота в циклі і точках зближення. Зібрана інформація обробляється алгоритмом оптимізації, який виробляє нові інструкції більш ефективної поведінки машин в ланцюзі на лінії виробництва.
Так як половина суми рахунків за електрику у роботизованих підприємств припадає на величезну кількості роботів, то новий алгоритм роботи дозволить істотно скоротити ці витрати.