Однією з відмінних рис роботів є різкі, швидкі, та роботизовані рухи. Але таке "різка" поведінка насправді серйозно скорочує ресурс машини. Варто всього лише зробити рух більш плавним - і можна підвищити час роботи робота до 40%.

Цим і зайнялися фахівці з Технічного університету Чалмерса у Швеції.

Більш плавні і повільні рухи, згідно з дослідженнями експертів, дозволяють суттєво економити енергію навіть тоді, коли робот знаходиться в режимі очікування. До такого висновку робототехніки прийшли, коли інтегрували новий розроблений ними алгоритм оптимізації роботи. Він змінює поведінку і швидкість робота, роблячи її більш низькою.

Для забезпечення ефективної роботи нового алгоритму потрібна узгодженість роботи роботів на лінії. Спеціальна програма визначає точні місця максимального зближення двох роботів на лінії, а також з'ясовує вхідне та вихідне положення під час цього зближення.

Читайте також: У США з'явилось місто роботів (відео)

Популярні новини зараз

Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон

Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу

Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку

Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам

Показати ще

Після цього програма починає моніторинг активності кожного робота в циклі і точках зближення. Зібрана інформація обробляється алгоритмом оптимізації, який виробляє нові інструкції більш ефективної поведінки машин в ланцюзі на лінії виробництва.

Так як половина суми рахунків за електрику у роботизованих підприємств припадає на величезну кількості роботів, то новий алгоритм роботи дозволить істотно скоротити ці витрати.