Прикарпатець Віктор Худяк у горах на шляху з села Осмолоди до села Колочави зустрів бурого ведмедя, якого зміг сфотографувати зблизька.
Про це повідомляє Galka.if.ua.
Ведмідь бурий - хижий ссавець родини ведмедевих. Цей звір є найбільш знаним видом своєї родини, одним із найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України.
Читайте також: Шимпанзе вміють готувати їжу
В нього міцний кремезний тулуб з високою холкою, масивна голова з невеликими вухами та очима. Хвіст короткий (6,5 —21 см), часто повністю прихований в шерсті.
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Лапи міцні, з великими невтяжними кігтями довжиною 8 —15 сантиметрів, п'ятипалі, стопоходячі. Шерсть густа, зазвичай забарвлена рівномірно або з деяким потемнінням основного кольору на морді та лапах.
Пересуваючись лісом чи горами там, де є ведмеді, потрібно створювати шум – говорити, наспівувати, свистіти, тріщати сучками. Такої поведінки цілком вистачить щоб тварина здалеку почула людину і завчасно і спокійно пішла геть.
Коли зустріч з ведмедем відбулася, але він не втікає, це означає, що він ще не вирішив, як вчинити. Інколи він може зробити 2-3 випади в сторону людини, ставати на диби, ревіти.
Краще спокійно, але досить швидко, відійти в сторону, намагаючись при цьому опинитися з навітряної сторони, щоб ведмідь почув запах. Якщо такої можливості нема, потрібно, відходячи, подавати голос – кричати, говорити.
Якщо ведмідь знаходиться близько, на відстані 10-15 метрів, не рекомендується дивитися йому в очі, оскільки в хижаків це є сигналом до бійки.