Сьогодні американську валюту продають в обмінниках і банках всередньому за 22,5 гривень, купують — за 21,2 гривень. На міжбанку долар продають за 22,1 гривень, купують — за 21,85 гривень. Нацбанк встановив офіційний курс 22,14 гривень. Це на 80 копійок більше, ніж вчора.
"Курс стабілізується лише в тому випадку, коли стабільною є банківська, економічна та політична ситуація в країні. Тоді стратегія взаємодії бізнесу із державою визначена, зовнішня політика та товарообмін з іншими країнами також має певну стратегію. Зараз ми не маємо жодного з цих трьох факторів стабільності", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
На його думку, поки немає передумов для економічної стабілізації в Україні.
"В Україні йде війна, також точиться війна у владних колах. Паралельно здійснюються реформи, з яких далеко не всі вдалі. Звісно, що за такої ситуації бізнес тяжіє до збережень у доларах, а експортери не поспішають заводити валюту в Україну", - говорить експерт.
Олександр Охріменко не береться прогнозувати точного курсу до кінця місяця.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Звісно, такого стрибка, як у січні не буде, але сказати точний курс мені дуже важко. Курс до кінця місяця вартість американської валюти залежатиме від політичної ситуації. А також від вдалого проведення реформ. Поки не бачимо ефективних змін. Якщо влада зробить паузу в реформах хоча би на кілька місяців, можливо, тоді ситуація трохи стабілізується. Бізнес зрозуміє, що щомісяця до якихось нових законів і положень пристосовуватися не треба. Заводитиме більше грошей в Україну. Курс збалансується," - вважає фахівець.
В консалтингових компаніях "МПП-консалтинг" і AFS до кінця місяця прогнозують офіційний курс 22,3-22,5 гривень.
Нагадаємо, з вчорашнього дня курс долара різко почав рости. Американська валюта подорожчала на 40 копійок. В обмінниках і банках її продавали за 22,2 гривень, купували– за 21 гривню.