Білорусь не дає згоди на те, щоб через неї литовська компанія "Клайпедос Нафта" здійснювала транзит газу зі свого терміналу в Україну. Про це повідомила прес-секретар компанії Індрі Мілінене.
"Зацікавленість з нашої й української сторони є, можливості для співпраці є, але від білоруської сторони ми отримали відмову. Будемо докладати всіх зусиль, щоб можна було постачати природній газ в Україні, яка зі свого боку також шукає точки співпраці з Білорусією", - заявила Мілінене .
Якби Білорусь погодилась, то в Україну могли транспортувати приблизно один мільярд кубометрів газу в рік.
Нагадаємо, що міністр енергетики Литви Рокас Масюліс в середині квітня стверджував, що після прокладки газопроводу Польща-Литва можна буде постачати газ і в Україну.
Проте міністерство енергетики Литви розробить зміни до закону про транспортування газу, згідно якого можна буде це робити по морю.
Українці отримають по 700 гривень на оплату комуналки: кому дадуть
Стануть другим сортом: що готують ухилянтам після війни
Перекази з картки на картку зазнають змін: ПриватБанк попередив
Пенсіонерам додадуть 1000 гривень
Матеріал по темі: Франція арештувала рахунки російських пропагандистських каналів
Нагадаємо, що Україна, аби позбавитись від залежності від російського газу, заключила договори зі Словакією та Угорщиною по реверсні поставки природного газу.