Литовський газовий оператор уклав згоду із американською компанією про поставки газу. До Литви надходитиме зріджений природній газ. У 2015 році США відкриє на території країни-партнера перший експортний ЗПГ-термінал, а вже у наступному році розпочнуться поставки голубого палива.

"Литовський оператор по торгівлі газом Litgas підписав контракт з американською компанією Cheniere marketing", - повідомляє місцеве видання Delfi.lt

На думку литовської влади експорт зрідженого америнського газу послабить позицію Росії, яка використовує свої ресурси для шантажу країн, які газовозалежні від неї.

"Вже за кілька років Литва, Латвія та Естонія зможуть повністю відмовитися від російського газу. В Європі почнуть використовувати сланцевий газ. Відкритий у Литві термінал ЗПГ задовольнить майже всі потреби країн Балтії, - каже Даля Грібаускайте, президент Литви. - Тому "Газпром" нам не потрібен і російська сторона більше не буде його використовувати, як засіб політичного тиску в Європі, чому я дуже радію. Діалог із Росією не можливий, поки вона продовжує агресивну політику".

Нагадаємо, що у минулому році у литовському місті Клайпеда почав працювати новий корабель-термінал ЗПГ, а у поточному - розпочав свою комерційну роботу. Також з 2015 року литовський оператор Litgas отримує зріджений природній газ від норвезької компанії "Statoil", якого покриє потреби щонайменше п 'ятої частини споживачів у державі.

Популярні новини зараз

Росіяни в Криму зазнали найбільших втрат з часів Другої світової війни: їхня боротьба практично закінчена

Пропитий сепаратист Олег Царьов більше не зміг приховувати правду від народу: путін "знищив" усіх чоловіків Донбасу

Коханець Дорофєєвої Михайло Кацурін готовий до інтимного відео, але без Наді: "Режисер приїхав"

Карпатська мольфарка Магдалена Мочіовські зізналася, як побачила уві сні закінчення війни: названо можливі терміни

Показати ще