Сьогодні в Україні пройдуть марші перших українських "кіборгів" - героїв, полягли у бою з більшовиками під Крутами 1918 року. За 130 км на північ від Києва вони спинили наступ ворога.

В ці хвилини президент Петро Порошенко бере участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам'ятного хреста Героям Крут.

Вечір пам'яті "Крути – перші кіборги" пройде у Львові в Національному музеї "Тюрма на Лонцького". Патріоти багатьох маленьких та великих міст закликають збиратися увечері на центральних площах міст і провести марші пам'яті. У Полтаві просять приносити лампадки, у Вінниці та Одесі - смолоскипи, в Івано-Франківську буде фаєр-шоу, фотовиставка та панахида.

29 січня 1918 року відбувся бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути, який затримав ворога на чотири дні. Завдяки цьому добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який означав міжнародне визнання української незалежності.

"Тих, хто поповнили український національний пантеон, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Але ми не знаємо, не пам'ятаємо їх, тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу", – вважає голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Популярні новини зараз

Перший поцілунок Злати Огнєвіч в "Холостячці" змусив українок взяти хустинку: "Він її облизував..." 

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Під час проведення маршів міліція посилить заходи безпеки.