Президент України Володимир Зеленський доручив Прем’єр-міністру Денису Шмигалю відреагувати на питання роботи в Україні російських букмекерських контор, а також українського IT—холдингу TECHIIA, що підтримує їх діяльність в Україні.

Про це пишуть Економічні Новини.

Про це йдеться у відповіді президента на електронну петицію «Накласти санкції на компанії, що пов’язані з державою-агресором і підтримують російський бізнес в Україні», яку підписало майже 26 тисяч українців, пише видання ord-ua.

Нагадаємо, автор петиції просив президента накласти санкції на ряд компаній, що надають послуги азартних ігор в Україні та мають російське коріння, або працюють в інтересах РФ. Зокрема мова йде про російські букмекерські контори Фонбет, 1xBet, BetWinner, українські ”доньки” російського 1xBet — PointLoto та FanSport, що отримали від КРАІЛ ліцензії на роботу в Україні, а також український IT-холдинг TECHIIA, який, за даними ЗМІ, має тісні зв’язки з 1xBet, а його співзасновник Олег Крот публічно підтримував роботу 1xBet в Україні.

”Чинне гральне законодавство передбачає жорстку заборону бути організатором азартних ігор таких юридичних осіб, які прямо чи опосередковано контролюється резидентами іноземної держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, або діє в їх інтересах. Дозволяти вищевказаним букмекерським конторам та онлайн-казино працювати в Україні означає спряти державі-агресору. Тому керуючись статтею 5 Закону України «Про санкції», просимо вас, Володимире Олександровичу, як Голову РНБО, прийняти рішення про накладання санкцій на українські та російські юридичні особи, що працюють в Україні в інтересах держави-агресора, а також щодо фізичних осіб — керівників та власників цих компаній”, — йшлося в петиції із зазначенням конкретних юридичнних осіб, на які пропонується накласти санкції.

Популярні новини зараз

Винен не лише коронавірус: від чого найчастіше помирають українці - МОЗ

Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом"

Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців

Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців

Показати ще

У відповідь на дану петицію Президент Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю ”уважно опрацювати порушені у тексті петиції питання та забезпечити вжиття необхідних заходів реагування”.

Нагадаємо, що у розпал повномасштабного вторгнення РФ в Україну навесні 2022 року Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видала дві ліцензії на роботу в Україні російському букмекеру 1xBet. Після широкого суспільного резонансу навколо цього та після набрання більше 25 тисяч підписів під петицією про заборону 1xBet в Україні, КРАІЛ була вимушена восени 2022 року анулювати видані ліцензії. Однак, пізніше журналісти виявили ще ряд букмекерських контор, пов’язаних з 1xBet та які працюють в Україні під ліцензіями КРАІЛ.

Окрім того, ЗМІ провели розслідування, в результаті яких була виявлена компанія, яка допомагала 1xBet вийти на український ринок. Як виявилось, відомий український IT-холдинг TECHIIA активно співпрацював з 1xBet як до війни, так і під час неї, а головний юрист холдингу Роман Родін є рідним братом Олександра Родіна, директора ТОВ "Твоя беттінгова компанія", що є представником 1xBet в Україні.