Про це пишуть Економічні новини в статті «Пристрасті по газу і Берлінський провал. За що і куди може піти Єрмак?».

Як пише видання, причиною такої кадрової ротації є «подвійне дно» у стосунках Андрія Єрмака із заступником голови адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, яке вилилося в «газовий договорняк», що загрожує незворотнім заплямуванням імені глави ОП.

«Так, 15 січня тодішній в.о. міністра енергетики Вітренко запропонував вирішити проблему, розблокувавши транзит газу з Середньої Азії і експорту газу «незалежними компаніями з Росії», в чому багато хто побачив недвозначний заклик до повернення в енергетичну залежність від Кремля. (До слова, нещодавно влада вкрай оперативно та ще й вправно проігнорувавши передбачену для подібних рішень процедуру і призначили Вітренко в НАК «Нафтогаз» на місце Коболєва). Для такої сміливої пропозиції щодо газу, очевидно необхідне було «добро» з ОП (або ж «замовлення» на банальне оголошення пропозиції по вже приготованому заздалегідь сценарію)», - пояснюється в матеріалі.

Також наголошується, що згідно численних відомостей Вітренко - це креатура саме Єрмака який, по «цікавому збігу обставин» за три дні до того в рамках наради політичних радників «нормандського формату» зустрівся з Дмитром Козаком, де, судячи з усього, обговорювалося зовсім не відновлення миру на Донбасі.

Це все, як пишеться, і стало причиною галасу на тему «зради», після якої, в Зе-команді вирішили провернути іміджеву «рятівну операцію», перекинувши Єрмака в Радбез, оскільки «списувати» поки ще чинного керівника ОП ніхто не збирається, на що натякає недавня заява Зеленського.

Популярні новини зараз

Донька Ольги Сумської Тоня Паперна зворушила українців: "Ходите по хмарах"

Колишня Потапа Ірина Горова показала своїх "скажених" мавпочок: "Перелякали дідуся"

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Дружина Діми Монатіка показала сімейний відпочинок в Греції - "Вся просякнута любов'ю"

Показати ще

«Він зробив кілька акцентів на ролі Єрмака, похваливши його, мовляв, той жертвує своєю репутацією заради загального блага, пише телеграм-канал Легітимний (цілком можливо, під керівництвом з ОП, так що їх позиція також натяк)», - уточнює видання і додає, що така кадрова ротація може зрушити відносини України і Росії з мертвої точки.

Єрмак зараз фактично замість міністра закордонних справ Кулеби намагається керувати зовнішньою політикою, а ось в питанні з переговорам по ситуації на Донбасі йому чи то не вистачає сміливості, чи то ним керують інші інтереси. Робота в Нормандськомуи форматі йде, м'яко кажучи, не дуже ефективно, щоб не сказати - на межі фолу», - резюмується в матеріалі.