Доцільність перебування в ОПУ одного з двадцяти радників голови офісу Президента Андрія Єрмака - Михайла Пасічника - викликає великі сумніви, оскільки його минула діяльність у складі Міністерства охорони здоров'я залишила довгий шлейф скандалів, боргів, судів, схем і корупційних звинувачень.

Про це йдеться у матеріалі на сайті Delo.ua.

«Пасічник, який двічі очолював Державну службу з лікарських засобів, був звинувачений у зловживанні владою і службовим становищем. У 2005 році КРУ повідомило «про жахливі багатомільйонні втрати бюджетних коштів» з його вини», - пише видання про однин з численних скандальних епізодів минулого Пасічника і повідомляє додаткові подробиці. Згідно з даними розслідування КРУ, «за бюджетні кошти чиновники МОЗ України закуповували у «своїх» фірм ліки для державних лікарень за цінами, які більш ніж на 500% перевищували вартість аналогічних препаратів на ринку».

Основною фірмою, яка у ті роки вигравала майже всі тендери МОЗ, була компанія «Фалбі», що належала Пасічнику.

Колись «Фалбі» була однією з найбільших аптечних мереж України, але у 2012 році «аптеки «Фалбі» почали закриватися ще швидше, ніж відкривалися у дев'яностих. Буквально за рік кількість торгових точок тільки в Києві зменшилася з 60 до 3».

Популярні новини зараз

Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу

"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати

Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Після згортання мережі за «Фалбі» залишився кредит в Укрексімбанку на 1 млрд гривень, який банк зміг погасити тільки частково в 2020 році, продавши власність збанкрутілої компанії всього за 185 млн гривень.

У 2014 році Пасічник вдруге очолив Держлікслужбу. «Представники фармацевтичного бізнесу зустріли це призначення різким засудженням, - пише Delo.ua. - Дійшло до того, що представники фармацевтичного ринку звернулися з відкритим листом до тодішнього прем'єра Арсенія Яценюка. Вони просили прем'єра звернути особливу увагу на діяльність Пасічника і звільнити його з цієї відповідальної посади».

Пасічнику інкримінували спробу монополізації ринку в інтересах певних великих гравців, а також його зв'язок з виробниками «аптечного наркотику» №1. Зокрема, як йдеться у статті, він дозволив використання в Україні кодеїновмісного препарату «Кофекс», який використовується наркозалежними для виробництва наркотиків.

«У 2021 році доля всієї держави багато в чому буде залежати від менеджменту в медичній сфері. Саме тому варто уважніше придивитися до постаті, безпосередньо наближеної до голови Офісу Президента України», - закликають автори статті.