Адольф Гітлер - фігура, безумовно, демонічна. Люди не можу повірити, що людина, що розв'язала найбільш кровопролитну війну в історії, яка будувала концентраційні табори та всерйоз планував правити світом, була всього-на-всього звичайною людиною, яка їла, пила, спала і робила все інше, що робить кожен з нас.

Втім, якщо відверто, то не такими вже й звичайними були звички Гітлера. Деякі з них цілком можна назвати екстравагантними, а деякі - і такими, що межують з параноєю. Про звички фюрера сьогодні і поговоримо.

Гастрономія

Про кулінарні пристрасті Адольфа ходить багато різних чуток. За одними даними, він ніколи не дотримувався розпорядок прийому їжі та часто їв на ходу, за іншими - снідав, обідав і вечеряв в строго певний час, майже хвилина в хвилину.

Популярні новини зараз

Грошей може не вистачити: попри літній сезон, в Україні злетіли в ціні перець, огірки та кабачки

Олексій Арестович назвав чергову дату закінчення війни в Україні: "Вони готові віддати..."

Інспектори показали, як працює "огидний" ресторан фаст-фуду: калюжі щурової сечі та фекалій

У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов

Показати ще

Істина, швидше за все, ближче до другого варіанту, хоча і не так строго. Повечеряти Гітлер міг, як о восьмій годині вечора, так і, наприклад, близько опівночі. Єдине, що можна сказати про його їжу точно - вона була строго вегетаріанська. Колишній націонал-соціаліст Отто Штрассер, описував останній раз, коли Адольф їв м'ясо в гостях у його брата Грегора в 1920 році:

«- Браво! - вигукнув Людендорф і, піднявши зелену чарку на масивній ніжці, запропонував нам випити. Ми, звісно, відгукнулися на його заклик, але, на мій подив, в склянці Гітлера виявилася проста вода.

- Пан Гітлер - непитущий, - пояснив, посміхнувшись, Грегор. - До того ж він ще й вегетаріанець, - додав брат, з побоюванням поглядаючи на свою дружину.

- Я сподіваюся, пан Гітлер не захоче мене образити, відмовившись покуштувати мою стряпню, - спокійно, але в той же час з викликом сказала моя невістка.

В її погляді, та й в усій поведінці відчувалася сильна інстинктивна неприязнь до гостя... У той день Гітлер все-таки їв м'ясо. Я боюся, що це був останній раз, коли він зраджував вегетаріанству».

Комусь може здатися, що вегетаріанську дієту складно назвати екстравагантною. У 2017 році - безумовно. А ось на початку ХХ століття це було досить цікавим дивацтвом, особливо для людини, який відвідує світські заходи та ходить в гості, де прийнято є те, що і всі інші. Від цього правила Гітлер, до речі, формально ніколи не відходив. Якщо гостям подавали м'ясо, то і він їв імпровізований овочевий біфштекс.

Разом з початком Другої світової війни і першими поразками Німеччини, Адольф все-таки почав їсти рибу і печінку. А звичний здобний хліб на його столі змінився шоколадними тістечками.

Сексуальне життя

Перейдемо до найцікавішого. Про сексуальні пристрасті Гітлера ходять найрізноманітніші чутки. Хтось стверджує, що він ми гомосексуалом, незважаючи на репресивну політику Рейху щодо геїв. Є версія, що він був і взагалі асексуалом, та повністю віддавав себе політичній боротьбі.

Одна з популярних версій свідчить, що Адольф був мазохістом і просив жінок його бити. Про це, зокрема, писав той же Штрассер. Втім, після 1929 року вони були політичними суперниками, так що не можна виключити, що Отто таким чином просто використовував чорний піар.

Теорія про можливу гомосексуальність Гітлера взагалі не знаходить жодного підтвердження. Коханки у нього були, і їх було чимало. Ось тільки, щось все одно в їх відносинах йшло не так. З усіх відомих жінок Гітлера тільки найперша, француженка Шарлотт Лобжуа, прожила щодо довге життя. Тому що після 1917 року вони з Гітлером не бачились. Решта ж або наклали на себе руки, або намагались це зробити.

Першою нещасною була племінниця Адольфа Гелі Раубаль, яка наклала на себе руки у 1931 році. Обставини цього самогубства невідомі, кажуть, що вона в цей момент була від нього вагітна.

Закохана в майбутнього диктатора Марія Райтер намагалася повіситися у 1927 році, але її врятували. Аналогічний випадок стався з Зігрід фон Лафферт. Англійка Юніті Мітфорд зустрічалася з Гітлером близько року у 1934-1935 рр. 3 вересня 1939 року, відразу після початку війни, вона випустила дві кулі собі в голову, вижила, але через 9 років померла від менінгіту.

Остання любов фюрера, Єва Браун, наклала на себе руки разом з Гітлером 30 квітня 1945 року.

Чому жінок Адольфа так непереборно тягнуло до суїциду? Що такого він з ними робив? Чи було це моральне насильство чи фізичне? Не виключено, що відповіді на ці питання нам ще належить дізнатися.

Нічне життя

Ще однією дивиною ритму життя Гітлера була його звичка спати після сніданку. Тобто спочатку він вечеряв, і коли звичайні люди починали потихеньку відходити до сну, брався до роботи. Після того, як Адольф став диктатором, змінити режим на нічний довелося і багатьом його соратникам та генералам. «Розмови біля каміна» та військові наради починалися опівночі і закінчувалися в районі 6-8 годин ранку. Після чого Гітлер снідав, грав з собакою і йшов спати. А сонні і виснажені генерали відправлялися на службу.

Дивні жарти

Гітлер відрізнявся своєрідним почуттям гумору. Наприклад, відомо, що він забороняв всім курити у своїй присутності. І ось одного разу, коли диктатор уже пішов відпочивати, його гості розслабилися, дістали сигарети, карти, випивку і почали грати.

І раптом фюрер повернувся. Сестра Єви Браун встигла кинути палаючу сигарету в попільничку і сісти на неї зверху, щоб він не помітив. Але Адольф помітив. І вирішив своєрідно пожартувати. Він підійшов до жінки і почав детально з'ясовувати у неї правила карткової гри, не даючи встати з палаючої попільнички. Кажуть, залишилися опіки.

Гітлер-оратор

Всі знають про талант Адольфа Гітлера виступати з неймовірно запальними промовами, які без малого магічним чином діяли на публіку. Але мало хто знає, що писав він їх точно так само запально.

Відбувалося це так. Гітлер ходив по кімнаті взад-вперед і мовчав. А дві секретарки напружено чекали, коли ж він почне диктувати. В якусь секунду диктатор різко вибухав, і починав виголошувати промову. Експресивно, кричачи і розмахуючи руками. А бідні секретарки тільки й встигали за ним записувати.