Перші поселення майя з'явилися в I тисячолітті до нашої ери, а висот свого розвитку досягла в класичний період - між 250 і 900 рр. н. е., при цьому пік розквіту припав приблизно на 600-і роки нашої ери. Протягом цього часу майя побудували більше міст, ніж їх з'явилося в усьому Стародавньому Єгипті та їхня цивілізація проіснувала в шість разів довше, ніж "вічний" Рим.
Дослідники відкрили для людства унікальні відомості про прадавню цивілізацію. Так з VIII по X століття рівень випадання опадів на території, де проживали народи майя, скоротився приблизно в два рази. Саме складні погодні умови і призвели до занепаду цивілізації: люди не могли вирощувати потрібну кількість традиційних для цього регіону сільськогосподарських культур.
Щоб обчислити кількість опадів, що випали в такому далекому минулому, вчені розробили спеціальний метод, який дозволяє виміряти вміст ізотопів в осадових породах на дні озера Чичанканаб, розташованому на Юкатанском півострові в Мексиці. Більш важкі ізотопи розпадаються повільніше, і зростання їх кількості говорить про посухи.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
На думку фахівців, це відкриття є проривом у вивченні причин занепаду цивілізації майя. Однак версія про посуху вже висувалася в 1990-ті роки британськими вченими, але тільки зараз дослідники зуміли підкріпити її науковими фактами.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в ході розкопок у Мексиці археологи виявили загадкове поховання, яке належало древнім майя. Так в ході роботи дослідники виявили кістки, в тому числі неприродно витягнутий череп, які належать древнім майя і їх предкам, що жили сім тисяч років тому.