У селищі Мирний Соснівського району палеонтологи досліджували ділянку землі і виявили унікальні останки стародавніх тварин. Останки тварин знайдені у верхніх шарах землі.
Імовірно, виявлені кістки належать мамонтам. Фрагментам більше 10 тисяч років. Кістки можна знаходити там, де є природні або штучні відслонення землі.
Мені доводиться ходити по річках після повені. Вода пройшла, спала, а кістки залишилися. Бивні мамонта в Челябінській області знаходять щорічно, також один-два зуба. — розповів спелеархеолог Володимир Медяний.
Соснівський район не єдиний, де знаходять останки стародавніх тварин. У різних куточках Челябінської області виявлено трохи більше 300 поховань мамонтової фауни.
Ще кілька датуються більш давньої епохою. Крім мамонтів на Південному Уралі вдалося виявити останки шерстистих носорогів, печерних ведмедів і гієн.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Вже названа можлива версія появи тварин на території Челябінський області.
Якщо буде підтвердження про те, що масове скупчення кісток зумовлено тим, що це відходи господарської діяльності первісної людини — це буде взагалі чудово. Це значить, що тут була палеолітична стоянка. — зазначив краєзнавець Володимир Гірник.
Здивування місцевих жителів немає межі. Виявилося, що десятки років вони ступали по кістках древніх тварин.
Раніше, в Бердянську знайшли останки мамонта. Кістки були виявлені під час ремонту дитячого садка. Зібравши всі знахідки, будівельники передали їх місцевому музею.
Наукові співробітники музею підтвердили здогадки будівельників. Бивні і справді належали мамонтові. Палеонтологи стверджують, що коли-то Приазов'ї було заселене так званими "південними слонами". Вони виростали до чотирьох метрів у висоту. Однак на відміну від своїх північних родичів, приазовські мамонти були позбавлені вовняного покриву.
Дослідники також повідомляють, що це далеко не перша подібна знахідка в околицях Бердянська. У свій час останки "південних слонів" зустрічалися досить часто. Місцеві жителі не бачили особливої цінності в таких кістках і навіть використовували кістки в будівництві. Твердість таких кісток дозволяла будувати більш міцні будівлі. Тому кістки просо подрібнювали і додавали у бетон.
Зазначимо, археологи з Лестерського і Оксфордського університетів, а також Університету Юньнань виявили скам'янілі останки представників роду канцеллоидов, які мешкали на Землі 540 мільйонів років тому.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на північному сході Китаю в районі гір Малий Хінган археологи виявили наскальний живопис віком 12 тис. років.