Фото невідомого німецького солдата, зроблені в Норвегії в 1940 році, до цих пір вражають і хвилюють світ.

Український фотограф Артур Бондар знайшов три ці плівки на одному з інтернет-аукціонів. Він розмочив негативи, висушив, вирівняв і через пару днів почав сканувати.

Відомо, що майже у кожного п'ятого солдата в німецькій армії був фотоапарат, тоді як в Червоній армії людина з фотоапаратом без спеціального дозволу вважалася шпигуном і підлягав розстрілу.

Популярні новини зараз

Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Показати ще

Зазвичай німецькі солдати знімали свій повсякденний побут, а на нацистську пропаганду працювали професійні фотографи.

Вторгнення німецької армії в Норвегію відбулося в рамках операції Weserübung в ніч з 8 на 9 квітня 1940 року за приводом того, що країна потребувала захисту від військової агресії з боку Великобританії і Франції.

Примітно, що велика частина норвезького озброєння була втрачена в перші 24 години. Але навіть цей невеликий опір дозволив норвезькому уряду, в тому числі королівській сім'ї, виїхати з Норвегії і сформувати уряд у вигнанні.

Фотографій захопленої на початку війни Норвегії зовсім мало в офіційній військової історії, тому ці кадри становлять особливу цінність. Знаючи результат тієї страшної війни, ми можемо вивчати її перші дні за такими солдатським знімкам, дивом дійшли до нашого часу.

Знай.ua нагадує про історію найжорстокішого лікаря-вбивці.

Йозеф Менгеле, ім'я якого наганяло страх на в'язнів у концтаборах, з ранніх років проживав в Баварії, яка була колискою нацистського руху. Тому не дивно, що в студентські роки він не залишився в стороні і приєднався до "Сталевого шолому".

Вуличні бійки і розв'язний стиль штурмовиків, мабуть, не надихали розумного й освіченого Менгеле, і він досить скоро покинув організацію, пославшись на хворобу.

Тим часом, французькі вчені провели генетичний аналіз фрагмента щелепи, яка ймовірно належить Адольфу Гітлеру. Автори прийшли до висновку, що Гітлер дійсно помер в 1945 році в своєму бункері.