На півострові Юкатан групі археологів вдалося виявити печеру, стіни якої списані малюнками майя. На думку дослідників, це може бути значимим відкриттям для регіону. Про це повідомляє видання The Latin American Herald Tribune.

З IV по X століття Юкатан був центром цивілізації майя, яка відома завдяки своїй писемності, архітектурою, математичною і астрономічною системами і також мистецтвом. Основним призначенням живопису майя було прикраса, однак вона також мала певний релігійний та історичний сенс. Найчастіше племена робили свої малюнки на стінах: техніка нанесення фарби досі не вивчена до кінця. Людям майя було знайомо багато кольорів, наприклад, синій, помаранчевий, червоний, зелений і рожевий.

Група археологів під керівництвом Серхіо Гросжана Абимерхи, голови Мексиканського інституту екології, науки і культури, виявила в джунглях на сході Юкатана печеру, що знаходиться на глибині 12 метрів. Її стіни були списані малюнками, що зображують птахів і ссавців, геометричні і людські фігури (серед яких були воїни), хрест, а також відбитки рук. Малюнки охоплюють площу довжиною 15 метрів і заввишки 5 метрів.

Важливість відкриття в тому, що знайдені настінні малюнки містять безліч деталей. Археологи сподіваються дізнатися більше про звичаї майя, завдяки цим малюнкам, навіть незважаючи на те, що їм поки що невідомо, що означають виявлені зображення і до якого періоду вони відносяться.

Популярні новини зараз

Оскаржите після мобілізації: у новому законі знайшли дивну норму

На українців чекає дощовий тиждень, але його фінал обіцяє радість: прогноз погоди в Україні

Пенсіонерів розчулили новиною: хто у червні отримає доплату 1500 грн

Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати

Показати ще

Дослідники вже зв'язалися з фахівцями з Національного інституту антропології та історії (INAH), а також з іншими вченими, які приїдуть незабаром на місце розкопок і допоможуть групі Абимерхи ідентифікувати елементи.

Нагадаємо, вчені з'ясували, що погубило величних майя. Це відкриття є проривом у вивченні причин занепаду цивілізації.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Костніца в Седлеці або, як її ще називають, Костел Всіх Святих - це цвинтарний костел, виконаний в готичному стилі. Звучить все дуже навіть звичайно, але, насправді, ця споруда унікальна в своєму роді, і зараз ви дізнаєтеся, чому.

Також "Знай.uа" писав, в 1961 році археологи виявили в районі села Тертеріа в Румунії глиняні таблички з прорізаними на них дивними символами. Коли предмети з культурного шару піддали радіовуглецевому аналізу, виявилося, що їм близько 7500 років.