В окупованому Криму під час розкопок некрополя Киз-Аул археологи виявили масове поховання людей часів Хазарського каганату – середньовічної держави, створеної кочовим народом – хозарами.
Про це повідомляє директор з розвитку фонду "Археологія" Олег Марков. Він сказав, що люди в похованні "буквально звалені в купу".
"На одній з ділянок некрополя було виявлено масове поховання людей, звалених в купу. Деякі з них лежали в неприродних позах. Так, наприклад, один з похованих ніби притискав руки до голови. У тих, хто зачищав його скелет склалося враження, що нещасного просто закопали живцем і він намагався хоч якось закрити своє обличчя перед смертю",— зазначив Марков.
Всього виявлено більше 10 скелетів. Марков додав, що черепи людей сильно пошкоджені, і без допомоги антропологів причини їх смерті дізнатися не можливо.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"З цим повинні розбиратися вже антропологи. Може це були жертви якоїсь масової різанини, а може і люди, загиблі під час епідемії", - зазначив Марков.
Поки можна сказати тільки те, що люди померли одночасно.
Варто відзначити, що Хозарський каганат існував у 650-969 роках і контролював територію Передкавказзя, Нижнього і Середнього Поволжя, сучасного Північно-Західного Казахстану, Приазов'я, східну частину Криму, а також степу і лісостепу Східної Європи аж до Дніпра.
Як повідомляв портал "Знай.uа", у Єгипті знайшли залишки їжі, а саме сир, який вважають найстарішим. За дослідженнями вчених, його робили відразу з трьох видів молока приблизно три тисячі років тому.
Також "Знай.uа" писав, в Алжирі знайдено найдавнішу тварину Африки. Ним виявився слон. Скелет древнього слона був виявлений в провінції Сетіф, на північному сході країни.