На заході Румунії археологам вдалося знайти унікальну споруду. Відкриття належить змішаній групі німецьких і румунських археологів на чолі з професором Рюдигером Краузе з Університету імені Йоганна Вольфганга Гете у Франкфурті-на-Майні і професором Флорином Гогалтаном з Інституту археології та історії мистецтва в Клуже-Напоці. Повідомляє археолог Флорін Гогалтан в інтерв'ю Associated Press.

Румунські та німецькі дослідники виявили стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років.

Знахідка є "однією з найбільших доісторичних фортець Європи бронзового століття".

"Це одне з найбільших оборонних споруд цього періоду. Всесвітньо відоме укріплене поселення Троя в Малій Азії, яке згадується у гомерівській "Іліаді", займало площу в 29 гектарів, тоді як фортифікаційні споруди в Сентані розкинулися на 89 гектарах", - сказав на прес-конференції Гогалтан.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

"Розкопки в Сэнитане ведуться з 2009 року. Вони фінансуються німецькою землею Гессен і триватимуть три роки", - додав Краузе.

Гогалтан, дослідник Інституту археології Клуж-Напока, зазначив, що для проведення підземних вимірювань команда археологів використовувала спеціальне археологічне магнітне обладнання.

Минулого тижня вони завершили розкопки, які розкрили 55 з 80 гектарів старовинної споруди, зведеної між 1400 і 1200 роками до нашої ери поблизу міста Сантана.

Археологічні роботи планується продовжити в наступному році. За словами Гогалтана, німецькі фахівці допомагають фінансуванням та спеціалізованим обладнанням.

Нагадаємо, в урочищі Бармацкое поблизу Рівного українські і німецькі археологи виявили стоянку періоду палеоліту віком 15 тис. років. Директор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай розповів, що під час розкопок вчені знаходять наконечники для метання, якими давні люди полювали на тварин, переважно на північних оленів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", американські археологи на щорічній зустрічі SAA, яка проходила в Гонолулу, розповіли про кілька дивних відкриттів. Так вони з'ясували, що сезон любові античних єгиптян припадав на липень-серпень.

Також "Знай.uа" писав, в Алжирі знайдено найдавніше тварина Африки. Ним виявився слон. Скелет древнього слона був виявлений в провінції Сетіф, на північному сході країни.