У Перу робітники, прокладывавшие водопровідні труби в приморському містечку Уанчако, виявили останки 47 осіб, в тому числі 12 дітей, убитих під час ритуального жертвопринесення близько 500 років тому.
Подібні ритуали практикувалися багатьма індіанців Центральної і Південної Америки. Приміром, ацтекські жертвопринесення богові дощу, вимагали тортур і вбивства дітей, описані іспанськими конкістадорами; крім того, в індіанських городах іноді виявляються масові поховання з ознаками насильницької смерті, які фахівці класифікують як місця масових жертвоприношень.
Люди, останки яких знайшли в цьому році, належали до культури чіму (прибл. з 1250 по 1470 р.), що існувала на території сучасного Перу. Археологи, які прибули незабаром після того, як робітники розповіли про свою знахідку виявили 77 поховань, кістки вікунья і альпак і кераміку, уламки та цілі судини. Крім кісток дорослих, добре збереглися і залишки дітей. Надрізи на дитячих ребрах, за словами фахівців, вказують на спроби вийняти серце. Серед принесених в жертву був і один новонароджене немовля, розповідається в сюжеті Newsweek.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Датували знахідку серединою другого тисячоліття. Керівник розкопок, перуанський археолог Віктор Леон (Víctor Campaña León) вважає, що жертва була принесена для того, щоб умилостивити богів, що приносять дощ — за аналогією з традиціями жертвопринесення друге індіанців. Найімовірніше люди, що здійснили жертвоприношення, жили неподалік у місті Чан-Чан, столиці Чиму.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на Марсі знайшли дивний слід.