Після Другої світової війни їх не віддали до суду і не стратили. За цих людей боролися всі найбільші світові держави. Головні фізики-ядерники нацистської Німеччини були вивезені в Радянський Союз. Саме завдяки їхнім розробкам і була створена перша радянська атомна бомба. Але цю загальновідому історію, чомусь намагаються не афішувати сучасні дослідники.
Сьогодні історики вважають, що після війни СРСР забрала собі щонайменше 7000 німецьких фізиків. Природно, радянські вчені створили атомну бомбу і без їх допомоги, але швидше за все, це зайняло б набагато більше часу і років.
Ще в 1939 році група німецьких учених на чолі з фізиком Манфредом фон Арденне відправила верховному командуванню офіційний лист, де було вказано на теоретичну можливість створення нової, вкрай ефективної вибухової речовини на основі урану - Німецький атомний проект.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Дивно, та на щастя для всього світу, Третій Рейх примудрився цю можливість втратити. Зате після закінчення війни розробками німецьких фізиків зацікавилися відразу дві найбільші світові держави.
Над секретним "Манхеттенским проектом" працювала ціла плеяда вчених, які емігрували, або навіть були вкрадені з Німеччини. Теллер і Бліх, Бете і Фукс, Фріш і Силард — дані з німецьких лабораторій дуже допомогли американцям.
З закінченням Другої світової війни перед СРСР виникла чергова проблема у вигляді вчорашніх союзників. Демонстрація ядерної бомби на Нагасакі і Хіросімі вийшла дуже вражаючою: Радянському Союзу було потрібно у що б то не стало обзавестися власною ядерною зброєю. За німецькими фахівцями рушили радянські академіки.
У найкоротші терміни з Німеччини в СРСР вивезли майже чотири сотні вчених, додавши до видобутку ще й приблизно 200 тонн урану. Сам академік Курчатов зазначав, що така удача дозволяла скоротити роботу над першою ядерною бомбою на цілих півтора року.
Само собою, до німецьким вченим ставилися уважно. На закритому об'єкті "Челябінськ-40" були створені всі умови для роботи та комфортного життя. Саме тут доктор Николус Ріль отримав плутоній, що послужив для створення першої атомної бомби СРСР через це в 1949 році талановитий фізик удостоївся звання Героя Соціалістичної праці.
Самого фон Арденне разом з його електромагнітним сепаратором для поділу ізотопів урану поселили у спеціальному створеному науковому центрі, розташованому на березі в Сухумі. Тут же працював і інший легендарний німецький фізик Густав Герц. За свій внесок у створення першої атомної бомби обидва отримали Сталінську премію.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Юліус і Етель Розенберги, американські комуністи, звинувачені в шпигунстві на користь Радянського Союзу. Моторошна історія викрадачів атомної бомби.