Міжнародний день пива - щорічне неофіційне свято всіх любителів і виробників цього хмільного напою, яке відзначається в першу п'ятницю серпня.

Засновником свята став американець Джесс Авшаломов, власник бару, який хотів таким чином залучити більше відвідувачів до свого закладу.

З цієї нагоди ми підготували для вас цікавий екскурс в історію.

Так, з упевненістю можна сказати, що історичною батьківщиною пива є Німеччина. Звідси і назва, яка трансформувалося з латинської та старогерманської мов в сучасні "Bier" і "Beer".

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

У 16 столітті в Баварії герцог Вільгельм IV видає закон про пиво, де забороняє використовувати всілякі добавки залишивши в складі тільки хміль, солод, дріжджі і воду. До речі, хміль в ті часи служив консервантом. Затверджене Вільгельмом пиво через його склад ще називали "чистим". Цікаво, те, що більшість територій, де робили пиво були північними - там не було винограду і виноробство з успіхом замінило пивоваріння.

Саме слово "пиво" спочатку означало будь-який напій, і не вважалося алкогольним, як зараз. Тому відповісти хто придумав пиво вчені до цих пір не можуть.

Проте, деякі вчені вважають, що першими винахідниками напою можна з назвати слов'ян - саме вони почали культивувати хміль, без якого сучасне пиво просто перестане бути таким.

Археологи стверджують, що в Новгороді напої з ячменю готували починаючи з дев'ятого століття. Однак, погляд на те, хто придумав пиво є не тільки у дослідників.

Народні легенди і релігія також згадують улюблений напій багатьох чоловіків. Наприклад, під час плавання на ковчезі ангел повідав дружині Ноя про рецепт чудового напою з ячменю. А в Європі ходять чутки, що випадково забутий селянином ячмінь під сонцем і дощем перетворився в рідину, яка йому припала до душі і з того часу він почав спеціально залишати зерно під відкритим небом.

Також, археологи виявили рецепти пива, які були викарбувані ще до нашої ери в 3 столітті на каменях в стародавньому шумерському храмі. Звідси вони потрапили в Древній Єгипет, де були увічнені в гробницях. Єгиптяни вважали, що готувати пиво їх навчив бог Осіріс. Вони виготовляли пиво холодним способом. Стародавнє пиво напевно здивує сучасних людей - воно було густим, як молочний коктейль, кислим і при цьому гірчило.

Цікаво, що фараони, вступаючи в шлюб, брали на себе письмове зобов'язання щодня надавати своїй дружині 10 хлібів і 2 глечика пива.

Секрети пивоваріння були відомі і в Вавилоні в другому тисячолітті до нашої ери. Мабуть він був дуже значущий для них, так як навіть на базальтової колоні Хаммурапі поряд з кодексом законів висічений на ньому красувалося два параграфа, які наказували порядок приготування і реалізації пива. У них конкретно висічено, що тих, хто буде готувати пиво погано чекає жорстоке покарання: зв'язаних горе - пивоварів поїли їх же пивом, поки останні не віддавали кінці.

Деякі історики вважають, що зерно почали вирощувати спочатку не заради хліба, а заради пива і називають часом його появи навіть неоліт.

У різних країнах назва пива звучало по - різному.

Так, жителі Урартського Царства (древньої Вірменії), а так само древні греки в I столітті вважали цей напій ячмінним вином.

Англійці ж називали його тоді вкрай ніжно - "ель".

Пиво Стародавньої Вірменії барвисто розписав Ксенофонт в 5 столітті до нашої ери, побувавши в цій країні. Воно було там міцним як вино, і всі, кого мучила спрага пили його через трубочку з очерету.

У Стародавньому Китаї пивний напій готували з рису, який попередньо пророщували.

До 8 століття в Європі пивоварінням щосили займалися монахи, які не змогли залишити рецепт "недоторканим". Вони доповнили його травами і спеціями і досить успішно лікували їм слабких і виснажених хворобами людей. Але не всі рецепти дійшли до нас.

Зараз в світі пиво вважається найпопулярнішим алкогольним напоєм, особливо серед молоді. І не дивно - його приємний освіжаючий смак втамовує спрагу, злегка п'янить і приносить з собою веселощі та гарний настрій. Але варто пам'ятати завжди, що ціна вживання алкоголю - це ваше здоров'я.

Нагадаємо, кава – не просто популярний напій. Про неї ходить безліч легенд, а історія її розвитку продовжується донині.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ці факти про пиво точно зможуть вас здивувати.

Також "Знай.uа" писав, 10 фактів з життя стародавніх єгиптян, які ви навряд чи чули на уроках історії. Але вони дозволять подивитися на Єгипет з іншого боку.