Під час роботи на літній експедиції у Лазівському районі Приморського краю (Росія), вченим Далекосхідного федерального університету вдалося знайти два стародавні поселення, які відносяться до II - I тисячоліттям до н. е.
Дослідники дали їм назву - "Перший оленяр" - 6 і 7. В одному з цих поселень знайшли сліди житла разом з деревяними конструкціями, а в другому - уламки давньої кераміки. Вчені відносять знахідки до епохи бронзи.
"Об'єкти знаходяться на узбережжі Японського моря недалеко від острова Петрова - однієї зі знакових пам'яток краю, відомої легендами та реліктовим тисовим гаєм", - розповіла начальник прес-служби університету Ганна Леонтьєва.
У цьому районі знахідка такого роду далеко не перша. У ДВФУ вірять, що дослідження допоможуть уточнити знання про давньої історії регіону.
"Доісторичні знахідки свідчать, що стародавні мешканці Примор'я будували тут хати, вели господарську діяльність і могли відвідувати довколишній острів вже більше трьох тисяч років тому", - підсумувала Ганна Леонтьєва.
Популярні новини заразПоказати щеПовністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Нагадаємо, що в США виявили фрагмент кістки доісторичної великої тварини. Про це повідомили співробітники The Cape Coral Daily Breeze, які детально описали всі характеристики знахідки у себе в журналі.
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що зовсім недавно вчені з італійського університету Катанії у співпраці з Каїрським університетом в одному з некрополів Єгипту знайшли сир, вік якого більше 3200 років.