Великобританія - країна з неймовірно багатою історією і традиціями. На її території збереглося чимало легендарних місць і історій.
Напевно, кожен хоч раз чув про леді Ґодіву. Як запевняють історики подія, про яку далі піде мова сталася 10 липня 1040 року англійська аристократка леді Ґодіва проїхала оголеною по вулицях Ковентрі, щоб домогтися зниження податків.
Окрім краси і побожності, вона володіла і підвищеним почуттям справедливості. Саме воно штовхало її на допомогу ближнім, в тому числі і тим, з ким їй за статусом спілкуватися і зовсім не належало.
У першій половині XI століття Мерсією - територією на заході центральної Англії, в долині річки Трент - керував ерл Леофріка. Титул Ерла в Англії виник в епоху данського завоювання і означав приналежність до вищої аристократії країни.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Леофріка, вирішуючи важливі політичні питання, відчував необхідність у великих коштах. Джерелом їх стало введення нових податків, від яких жителі вже просто стогнали.
Леді Ґодіва, до якої зверталися за захистом, почала переконувати чоловіка пом'якшити податковий тягар. Леофріка спочатку лише відмахувався від неї. Бунту він не боявся і продовжував гнути свою лінію.
Одного разу під час бенкету леді Ґодіва знову стала благати чоловіка проявити милосердя до підданих. Леофріка, який на той час був уже сильно п'яний, вирішив блиснути перед гостями жартом і заявив - він виконає прохання, якщо дружина проїде оголеною верхи на коні по вулицях Ковентрі.
Але леді Ґодіва раптом заявила - вона зробить це. Брати свої слова назад Леофріку було пізно, оскільки свідками його обіцянки були учасники бенкету.
Відважна жінка зважилася проїхати вулицями міста верхи на коні оголена, щоб звільнити від податків його мешканців. У Британії цей персонаж настільки популярний, що всі жителі впевнені в реальності легенди, дії якої відносяться до початку 11 століття.
Вперше про цю подію у своїй хроніці згадує монах Роджер Вендровер у 1188 році, через 100 з гаком років після смерті леді Ґодіви. Він навіть вказує точну дату події - 10 липень 1040 року. Кожне наступне століття легенда обростала все новими "подробицями" подвигу леді Ґодіви.
Легенда про леді Ґодиву була настільки популярна, що в 13 столітті англійський король Едуард I вирішив з'ясувати всю правду про таку екстраординарну подію. Згідно авторитетним хроніками в 1057 році (на 17 років пізніше заявленої ченцем Роджером дати) в Ковентрі дійсно були скасовані податки. Але ні в одній з офіційних літописів не згадується про оголену жінку.
Згідно реальним життєписам леді Ґодіва і Леофріка, в 1043 році граф побудував в Ковентрі бенедиктинський монастир, якому він віддав у володіння 24 села. Леді Ґодива, будучи дуже побожною, робила щедрі пожертвування церкви, а перед своєю смертю і зовсім віддала всі свої землі монастирю. Графа і його дружину поховали в тому самому монастирі.
Деякі дослідники знаходять розгадку оголеною вершниці в язичницькому фольклорі. До моменту вторгнення в Британію норманів, територію Ковентрі займало плем'я англів - мерсійців, які поклонялися богині Ґоді. Щороку в середині літа богині відплачувалися почесті і влаштовувалися ходи, які очолювала оголена жриця на коні, що уособлює собою Року.
У свою чергу католицькі священики, які не могли викорінити язичницькі вірування, як правило, підстроювали їх під канони церкви. Тому образ язичницького божества зв'язали з побожною і жалісливою леді Ґодівою, яка домоглася скасування податків. Людський поголос тільки "відшліфував" легенду.
Починаючи з 1678 року і до цих пір, жителі Ковентрі влаштовують костюмований фестиваль на честь леді Ґодіви.
Недалеко від колишнього кафедрального собору Ковентрі встановлений пам'ятник - леді Ґодіві з розпущеним волоссям верхи на коні. Зображення пам'ятника також вміщено на друку міської ради Ковентрі.
Образ леді Ґодіви набув широкої популярності не тільки в Англії, але і за її межами. Вона стала героїнею книг, вистав, кінофільмів. А десь в космосі летить астероїд, який отримав найменування 3018 Ґодіва.
Нагадаємо, як Ганна Аслан намагалася зцілити людство.
Як повідомляв портал "Знай.uа", шлюб, в якому жінка була старша за чоловіка на цілих 20 років — був у знаменитої музи Пушкіна Анни Керн. Їх союз був прекрасним підтвердженням того, що справжньому коханню не страшні ні вікові перешкоди, ні інші труднощі.
Також "Знай.uа" писав, що зробила велика Коко Шанель для світу моди.