Самураї - це японське військово-феодальне звання. Слово "самурай" походить від древнеяпонского дієслова "самурау", що означає "служити людині вищого стану", тобто "самурай" означає "служива людина, слуга". Самураїв в Японії також називають "бусі", що означає "воїн".
Самураї з'явилися в Японії в VII-VIII століттях н.е. Самураями ставали в основному чоловіки з заможних селянських родинах, а також представники середньої і нижчої аристократії. З дружинників самураї поступово ставали збройними слугами свого феодала, отримуючи від нього житло і їжу. Часом самураї отримували і земельні наділи з селянами, і самі перетворювалися на феодалів.
Захід епохи самураїв трапився за часів сьогунату Токугави, після чого до влади прийшов імператор. Цей період відомий під назвою Реставрація Мейдзі і почався з громадянської війни між сьогунами і урядовими військами, перемогу в якій здобули останні. В ході реформ і перетворення Японії в розвинену країну самураї стали нетитулованих аристократами, що призвело до зникнення привілеїв і зниження рівня їх життя.
На Лондонській виставці фотографій представлені рідкісні знімки, зроблені до 1877 року - вважається, що це звання японських феодалів остаточно зникло в 70-і роки XIX століття. Ми покажемо кадри, на яких відображені останні самураї.
Портрет невідомого самурая в обладунках. 1873-1876 роки. Фотографія була зроблена незадовго до остаточної заборони на носіння катан в громадських місцях в 1876 році.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Кубота Сінтаро в обладунках в оточенні слуг.
Вручну розфарбований знімок Кубота Сінтаро - командира сегунов з префектури Канагава. Сінтаро часто відвідував поселення британців в Йокогамі, демонструючи свій інтерес і відкритість ідей Заходу. Оскільки сегунат Токугава віддавав перевагу французьким військовим радникам, Сінтаро був відсторонений від командування в 1867 році.
Мечниця. Близько 1875 року.
У 1873 році була заснована асоціація фехтування Gekken-kai, куди увійшли представники самурайського стану, в тому числі жінки. Вони демонстрували свої бойові навички в уявленнях по всій Японії і були особливо популярні. Хоча використовувані жінками списи і кинджали були частиною самурайського арсеналу, зброя часто передавалося у спадок дочкам японських аристократів, які повинні були вміти захищати свою сім'ю.
Самураї клану Сімадзу.
На вручну розфарбованому знімку, зробленому фотографом Феліксом Беато в 1867 році, відображені самураї клану Сімадзу з князівства Сацума, які боролися проти сил сьогунату на боці імператора.
Командир самураїв. 1870 рік.
Жінка-аристократка. 1867 рік.
Люблячі розкіш представники військового стану і аристократи Японії воліли норімоно - дорогі паланкіни з комфортним інтер'єром.
Сігізмон-Фредерік де Беркхейм з сьогунами в Європі.
У 1864 році сегуни вирушили до Франції, щоб обговорити відкриття японських портів для міжнародної торгівлі. Гаспар Фелікс Турнашон (Надар) зробив знімок посланників Каважу Сукекуні (в центрі) і Кавад Хірому (праворуч) разом з Сігізмоном-Фредеріком де Беркхеймом, командиром кінної артилерії французької імператорської гвардії.
Кубота Сінтаро в обладунках і з мечем. 1864 рік.
Портрет ронина. 1867 рік.
Реставрація Мейдзі позбавила самураїв громадського авторитету, статусу державних службовців та інших привілеїв. Багато що втратили заступництво ставали Ронін (декласованими самураями). Падіння життєвого рівня змушувало їх займатися ремеслами простолюдинів і бродяжництвом або здавати в оренду мечі заради прожитку.
Портрет Токуґави Акітаке в Парижі.
Токугава Акітаке - зведений брат Токуґави Йосінобу, останнього сьогуна Японії з династії Токугава, який намагався провести реформи в Японії, орієнтуючись на Францію. Акітаке відвідав Францію в 1867 році в якості емісара і повернувся до Японії, коли Йосінобу був уже повалений.
Як повідомляв портал "Знай.uа", найпоширенішою зброєю середньовічної Європи була недорога і зручна сокира. Найстрашнішим і ефективнішим – бойовий ціп, розколює лицарські шоломи, як горіхи. А ось меч був швидше зброєю статусною, він коштував дорого і вимагав від власника певних бойових навичок.
Але при цьому саме меч став справжнім символом середньовіччя. З ним йшли у хрестові походи лицарі, його дарували королям і їм герої вбивали лиходіїв. Або лиходії – героїв, це вже як пощастить. Про легендарні мечи Середньовіччя ми і розповімо.