У 1935 році німецьким антропологом Кенігсвальдом була зроблена сама чудова знахідка залишків південно-китайської фауни раннього плейстоцену. Це були три корінних зуба величезних розмірів, що належали якійсь великій антропоморфній мавпі, що отримала назву гігантопітека (Gigantopithecus blacki Кoenigswald).

Гігантопітек — це вимерлий рід мавп які існували з дев'яти мільйонів років до ста тисяч років тому на території сучасного Китаю, Індії і В'єтнаму. Гігантопітек жив в той же період часу і в тому ж місці, що і кілька інших видів гомінід.

У це складно повірити, всього 100 тисяч років тому територію сучасної Азії населяли жахливі мавпи. Це не перебільшення. Гігантопітеки досягали висоти в три метри і важили до півтонни. Вони мали власні знаряддя праці і цілком могли розвинутися в окремий вид розумних істот.

Популярні новини зараз

Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Гровер Кранц, німецький учений, висунув теорію, згідно якої гігантопітеки були прямоходячими.

Хоча залишки черепної коробки гігантопітеків досі не потрапили в руки антропологів, за розмірами щелеп можна припустити, що об'єм мозку у цих мавп повинен був бути помітно більше, ніж у горили. Адже максимальний розмір мозку горили перевершує мінімальний нормальний розмір мозку людини.

Стало бути, у гігантопітеків середній розмір мозку повинен бути приблизно в межах значень пітекантропів. Це, звичайно, не гарантує великого інтелекту (особливо з урахуванням грандіозних розмірів тіла), але все ж розмір має значення.

Більше того, іноді в тих же шарах виявляються величезні кам'яні знаряддя праці. В руці їх тримати незручно, а розміри руки у пітекантропів і інших стародавніх людей були не більше, а то і менше наших. Не знаряддя чи це гігантопітеків?

Що стало причиною вимирання гігантопітеків не відомо достеменно до сих пір. Та й чи вимерли вони? Ряд антропологів вважає, що ці величезні мавпи існують і сьогодні. В принципі, досить логічна теорія. Гігантопітеки не мали стимулу до розвитку розумових здібностей — розмірів і сили вистачало їм з лишком. Вони цілком могли деградувати і зараз живуть окремими анклавами у важкодоступних людині місцях.

Нагадаємо, на одному з пляжів виявили зуби гігантської доісторичної акули.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Китаї в скельних породах в провінції Гуйчжоу дослідники виявили скам'янілості прадавньої черепахи, у якої не було панцира на спині і пластрона, що захищає живіт.

Також "Знай.uа" писав, криптозоологи оголосили про те, що у них є докази того, що в надрах вод мешкає акула мегалодон, предки якої жили на нашій планеті 5-20 млн років тому. За офіційними науковими даними, водні хижаки, вага яких досягала 100 тонн, давно вимерли.