Величезною кількістю конспіративних імен була наділена людина, якій приписували по колишнім мірками "ідеально продумане вбивство" – Степана Бандери та Лева Ребета у Мюнхені.

Агента "Тараса", або ж "Гімназиста" (він же "Олег", "Григорій Мороз", " "Бронислав Качур", "Йозеф Леманн" та "Алєксандр Крилов" – ред.) у документах позначали як Богдана Сташинського.

З Бандерою у нього все не вийшло так гладко, як планувалося. Рештки ціаніду в крові медики все ж знайшли. Але після цього слідчі остаточно заплуталися у версіях, говорячи про " самогубство на ґрунті проблем Бандери із дружиною".

Популярні новини зараз

Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть

І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися

На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива

Головне за ніч: можливість ядерного удару путіна, гідний удар України по лукашенку та "сюрпризи" опалювального сезону 22/23

Показати ще

Сам Сташинський ще замолоду підтримував підпільний рух, поки його добряче не притисли до стінки радянські спецслужби, повідомляє "УП".

Не залишалося іншого вибору: або погодитися на співпрацю, або рятувати батьків, яких вже наступного дня збиралися відправити до Сибіру. Там їх очікували репресії і жодного шансу утримувати вірність ідеям боротьби за українську незалежність.

Рідні вибору сина не оцінили, а він був впевнений: врятував їм життя. Своїми діями він спровокував вбивство нареченого своєї сестри і з того часу в родині його просто зненавиділи. Минуло кілька місяців і таємний агент зрікся всього українського.

Зовсім скоро він зрадить і своїх нових "господарів": 12 серпня 1961 року, за три години до початку будівництва Берлінського муру він втік до Західного Берліну і згодом розкрив усі секрети КГБ, які знав.

Припускають, що це був один з найбільших провалів всесильного КГБ за всю його історію.

Дивіться: Таємниці Степана Бандери

Як повідомляв портал "Знай.ua", російський публіцист Олександр Невзоров висміяв реакцію російських політиків на марші на честь дня народження українського політичного діяча Степана Бандери.