Останньої неділі березня українці перей дуть на літній час. Стрілки годинника посунуться на годину вперед. Такі зміни не рідко відбиваються на самопочутті людей. Сеціалісти розповіли, як впливає переведення годинника на життєдіяльність та здоров'я громадян.

Серед позитивних моментів переведення годинника – це економія електроенергії для країни, а також збільшення світлового дня.

Серед мінусів - загострення хронічних захворювань, депресії, збільшення кількості самогубств і аварійності на дорогах. Зваживши ці фактори, ряд країн уже відмовилися від такого способу економії. Зокрема, Росія цієї весни переведе стрілки годинника в останній раз.

Однак хрономедики стверджують, що переведення годинників є сприятливим явищем в житті нашого суспільства. Перш за все тому, що таким чином відбувається тренування обміну речовин. Вони переконані, що у країн, які лежать між 20 і 55 градусами північної широти, є потреба переведення годинників, щоб більш ефективно використовувати світловий день. Разом з тим, щоб пережити цю "тренування" без шкоди для організму вони радять на годину-дві раніше лягати спати, щоб вже через 3-4 днів ваш організм повністю адаптувався до нового режиму.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

За словами українського спеціаліста Миколи Поліщука, переведення годинника - це сприятливе явище в житті нашого суспільства, - пише "Главком".

ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА ТА ХВОРОБИ

Немає переведення годинників, яке лікувало б всі хвороби, немає переведення годинників, яке б викликало хвороби. Наприклад, у Британії вперше перевели годинник у1908 році, а запропонував це зробити політичний діяч Бенджамін Франклін. Він вважав, що це позитивно відіб'ється не лише на продуктивності праці, а й здоров'ї людей.

За словами Поліщука, переведення стрілок годинника – це своєрідне тренування для людини, як спорт.

ЯК АДАПТУВАТИСЯ

За словами спеціаліста, потрібно за кілька днів до переведення годинника намагатися лягати спати на 1-2 голини раніше. Тим, хто гірше себе почуває, варто готуватися за 5-6 днів. Однак в будь-якому разі це не стане причиною загострення хронічних захворювань.

Дивіться про переведення годинників

Як повідомляв портал "Знай.ua", коли в Україні переведуть годинник і що зміниться.