Ні для кого не секрет, що кістяк української армії складають три структури: морпіхи, розвідники і десантники.У кожного тут свої завдання – від оборони на суші до протидії ворогу на водних просторах і у небі. Як їм вдається впоратися із складними для звичайної людини умовами, можна зрозуміти тільки подивившись на їх тренування.

Небесний десант

Одним із найкращих у лавах десантників по праву вважається Юрій Косінчук – він пройшов Слов’янськ і Луганський аеропорт, був поранений. А зараз тренується на Яворівському полігоні. Тут з українськими військовими працюють іноземні інструктори, які навчають стандартам НАТО і готують справжніх професіоналів своєї справи.

Дивіться: Як тренують українських десантників

Психологічні навантаження заради успіху

Як відомо, особовий склад навчального центру Високомобільних десантних військ продовжує готувати кваліфіковані кадри для бригад ВДВ. До курсу входить зокрема проходження смуги перешкод під фізичним і психологічним навантаженням.

За даними Генштабу, програма суттєво відрізняється від загальновійськової смуги перешкод. Загін, що долає смугу, складається з шести військовослужбовців у бойовому спорядженні. Висування вперед виконується парами, кожен має подолати всі перешкоди. Одні долають перешкоду, інші здійснюють прикриття, тримаючи свій сектор в полі зору.

Усі вправи виконуються під вогнем, який ведуть інструктори з автоматів і подекуди у димовій завісі. Десантники долають стіни різних висот та підземні лази, підіймаються на будівлі за допомогою мотузок і плечей товаришів, деруться на стовпи лінії електропередачі, переходять вбрід болото, повзуть по горло в брудній воді тощо.

Популярні новини зараз

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

Існують певні відмінності цьогорічних занять, які до цього не використовувались у стандартній навчальній програмі. Зокрема, це аспекти підготовки снайперів. Влучних стрільців десанту готують окремо. Навчають не лише вражати цілі, але й значна кількість навчального часу відводиться на тактичні заняття, заняття із розвідки, маскування, інженерної підготовки.

Також завдяки розгалуженій навчально-матеріальній базі полігону і широкому вибору імітаційних засобів, цікаві і змістовні тренування були проведені з інженерно-саперним взводом батальйону.

Тренування українських десантників

Дивіться: народжені перемагати, підготовка українських десантників

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінилися правила використання безпілотників.