Гліб Володимирович Загорій - український бізнесмен, глава фармацевтичної компанії "Дарниця", народний депутат України. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження - 21 серпень 1976 року

Вік - 44 роки

Місце народження - Вологда, Російська Федерація

Знак зодіаку - Лев

Національність - українець

Сім'я

Батько - Володимир, 1951 року народження, уродженець міста Лубни Полтавської області, мати – Людмила.

Гліб Володимирович одружений, його дружину звуть Катерина Загорій. Сім'я виховує двох дочок і сина.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Київського державного економічного університету.

Також бізнесмен навчався в Національній фармацевтичній академії України в Харкові. У 2014 році він отримав звання доктора фармацевтичних наук.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Загорій починав ще в студентські часи – в 1997 році у відділі маркетингових досліджень і логістики ЗАТ "Фармацевтична фірма" Дарниця ".

У 2001 році став головним координатором, займався питаннями загальної політики і стратегії розвитку компанії.

Через дев'ять років став генеральним директором компанії "Дарниця".

Політична діяльність

У 2014 році Загорій став народним депутатом Верховної Ради восьмого скликання від політичної сили "Блок Петра Порошенка". У парламенті входив до комітету у справах ветеранів і учасників бойових дій.

Також входив до групи, що займалася питаннями міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Ізраїль, Литва, Словаччина, Швейцарія, Чилі, Угорщина і Данія.

Загорія називають одним з головних меценатів України – він займається фінансуванням проектів, пов'язаних зі здоров'ям громадян, освітою, культурою і мистецтвом. Зокрема, політик спонсорував театральну компанію "Бенюк-Хостікоєв", проекти Національного художнього музею України.

У 2014 році Гліб Володимирович віддав свою депутатську зарплату на потреби навчального процесу Українського католицького університету, а починаючи з 2015 року – на користь міжнародного благодійного фонду "Пігулки".

На початку 2015 року "Фонд родини Загорій" і компанія "Дарниця" заснували по дві річні стипендії для навчання обдарованих студентів. В цьому ж році Фонд виступив генеральним партнером Українського форуму благодійників на VI Всеукраїнському фотоконкурсі "Благодійність крізь призму об'єктива".

У травні 2019 року Гліб Загорій заявив, що вважає свою законодавчу місію виконаною, що йде з політики і збирається займатися бізнесом – розвивати компанію "Дарниця", перетворюючи її з української – в міжнародну.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, фармацевтичну компанію Загорій прибирати до рук з 1993 року, коли почалася приватизація. Він трансформував підприємство в закрите акціонерне товариство. За умовами приватизації, глава підприємства не мав права купити більше п'яти відсотків акцій. Але Володимир Антонович став скуповувати інші акції у заводчан.

Однак звідки взялися кошти на покупку цих цінних паперів невідомо. З чуток, нинішній глава Наглядової ради просто вкрав майже всі акції, скориставшись нерозумінням процесу приватизації працівниками заводу.

У Раду за гроші

У 2014 році менеджер виборчого штабу партії "БПП" Артем Біденко заявив, що Гліб Загорій придбав прохідне місце в партійному списку політичної сили.

Через два роки бізнесмен подав судовий позов проти Біденка і зажадав спростування його слів. Результат тяжби невідомий, але вже пізніше Біденко приніс публічні вибачення за наклеп.

Фармацевтичні зв'язки

Варто відзначити, що Гліб Загорій через компанію "Дарниця" має реальні важелі впливу на всю сферу охорони здоров'я України.

Розквіт компанії Гліба Загорія і пік його надприбутків доводиться на період президентства Віктора Януковича. Як стверджували очевидці, рішення в інтересах "Дарниці" відкрито приймалися на засіданнях Кабміну Миколи Азарова.

Тоді спеціально під інтереси Загорія, була створена Державна служба лікарських засобів, яка могла заборонити будь-якої фармацевтичної компанії виробляти препарати або обмежити їх ввезення в країну. А главою цієї організації був екс-помічник Загорія – Іван Бавикін.

Завдяки схемі, препарати імпортерів легко "бракувалися", а "Дарниця" отримувала сильний адміністративний важіль для просування своїх ліків на українському ринку. У зв'язку з тим, що за перевірку продукції доводилося платити, вартість на препарати значно підвищувалася. Як вважає колишній глава МОЗ Олег Мусій, внаслідок цієї корупційної схеми громадяни переплачували за ліки близько двох мільйонів гривень щорічно.

Російський слід

Серед причетних до бізнесу Загорія називають російську політичну діячку Валентину Матвієнко, яка очолює Раду Федерації Федеральних зборів РФ.

Як пишу ЗМІ, росіянку називають родичкою народного депутата, а також говорять, що вона володіє значною часткою бізнесу. Сам Загорій підтверджує знайомство з Матвієнко, яка вчилася разом з його матір'ю в Ленінградському вищому навчальному закладі. Однак українець стверджує, що ніякого відношення до сімейного бізнесу вона не має.

На виборах до Верховної Ради в 2019 році керівництво політичної сили "Голос" провело внутрішнє розслідування після того, як стало відомо, що від партії балотується підприємець Дмитро Огнєв, який є братом дружини Гліба Загорія - Наталії. У підсумку керівництво зняло Огнєва з виборів.

У 2012 році фармакологічна компанія Загорія була оштрафована на суму більш ніж 15 мільйонів гривень. Причина – нечесна реклама ліків "Мірамістин", які позиціонувалися, як додатковий засіб захисту від ВІЛ-інфекції.

Як пишуть ЗМІ, в 2018 році керівництво "Дарниці" звинуватили в торгівлі препаратами в невизнаній "ДНР". Повідомляється, що товари компанія оформляла як експорт до Туреччини і Азії. Але за фактом ліки йшли на окуповану територію.

У 2018 році 2Дарницею" зацікавилися співробітники фіскальної служби. Керівництво підприємства звинувачували в ухилянні сплати податків на суму в 1,5 мільйона гривень.

У 2007 році Загорій мало не позбувся свого підприємства. "Дарниця" стала об'єктом рейдерської атаки з боку бізнесмена Михайла Кіпермана.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, бізнесмен володіє квартирою площею 271 квадратних метрів в Києві, офісним приміщенням площею 423 квадратних метрів в Києві, земельною ділянкою в селі Жукин, базою відпочинку в там же.

Син екс-політика декларує квартиру площею 264 квадратних метрів в Києві, дружина - дачний будинок площею 760 квадратних метрів в Київській області, а також земельну ділянку площею 5423 квадратів.

Загорій має колекцію зброї загальною вартістю понад мільйон гривень, а також колекцію предметів мистецтва і ювелірних прикрас, однак їх вартість не вказується.

Пересувається сім'я Гліба Володимировича на кількох елітних автомобілях - TESLA SP85D 2015 року випуску (вартість - 4,5 мільйона гривень), BMW ALPINA B7 2017 року випуску, MERCEDES-BENZ S 600 2012 випуску, MERCEDES-BENZ V 220 CDI 2019 року випуску ( вартість - 1,9 мільйона гривень), MERCEDES-BENZ G 500 2018 року випуску.

За рік політик заробив 306 тисяч гривень. Ще 536 тисяч гривень - відсотків від банківських депозитів, 80 мільйонів - дохід від продажу цінних паперів.

Його дружина декларує дохід в 357 тисяч гривень. Ще 78 мільйонів жінка отримала від продажу корпоративних прав, 2,4 мільйона склали відсотки від банківських депозитів.

На банківських рахунках сім'я політика зберігає понад 15 мільйонів гривень, 1,2 мільйона євро, 1,7 мільйона доларів. Готівкові заощадження - 20 мільйонів гривень, 457 тисяч євро, 2,1 мільйона доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Гліба Загорія в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт компанії "Даріца".