Вадим Володимирович Пристайко - новий віце-прем'єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Вадим Володимирович був призначений на посаду 4 березня 2020 року, яку до цього обіймав Дмитро Кулеба. До цього Пристайко був заступником адміністрації та офісу Президента Зеленського та главою МЗС.

Біографія

Вадим Васильович народився на території колишньої Української Радянської Республіки 20 лютого 1970 року у прикордонному одеському місті Кілія. Через особливості батьківської служби Вадиму не вдалося всі 10 років провести в одній школі, тому як за цей час, він поміняв декілька міст, тимчасово проживаючі то в Одесі, то в Запоріжжі, то в Києві.

  • знак зодіаку - риба;

  • східний знак - металева собака;

  • національність - Україна;

  • освіта - вища;

  • релігійні погляди - православні;

  • мови - українська, російська, англійська;

  • сімейний стан - одружений.

Сім'я

Батьки Пристайко не були простими радянськими робітниками, що швидше за все й вплинуло на стрімку кар'єру майбутнього дипломата. Так, Пристайко Володимир Ілліч, батько Вадима, займав високу посаду в органах прокуратури та державної безпеки. За часів СРСР у період з 1989 по 1991 рр. Володимир Ілліч був головою слідчого відділу КДБ, а після розпаду союзу зайняв аналогічну посаду, але вже в Службі Безпеки України, де і пропрацював до 1993 року. Потім до 1996 року був радником глави СБУ з правових питань.

З 1996 по 2004 роки Пристайко Володимир займав позицію заступника голови СБУ. Крім того Володимир Ілліч мав військове звання генерал-лейтенанта та отримав нагороду Заслуженого юриста України. Помер у Києві у 2008 році на 67 році життя. Про матір майбутнього міністра у мережі інформації немає.

Сам Вадим Пристайко одружений на дівчині Інні Василівні, яка після заміжжя взяла прізвище чоловіка. За час шлюбу у них народилося двоє дітей: син Володимир 1997 року народження та Андрій - 2002 року.

Освіта

Через те, що батько Вадима займав високу посаду, у дитинстві йому довелося багато переїжджати. Тому середню освіту Пристайко отримував в декількох школах у Кілії, Одесі, Запоріжжі та Києві. Через деякий час після закінчення школи Вадим Володимирович вступив до Київського Політеху, де у 1994 році отримав диплом про вищу освіту за перспективною на той час спеціальністю «інформаційні технології».

З 1994 по 1998 роки Пристайко навчався у Київському національному торговельно-економічному університеті, де підтвердив вчений магістерський ступінь, у чому до речі деякі журналісти сумніваються.

Кар'єра і бізнес

Вадим почав підйом по кар'єрних сходах ще в перерві між отриманням вищих освіт. Десь у 1993 році Пристайко значився в штаті Мінторгівлі, куди молодого фахівця після інституту допомогли прилаштувати хороші зв'язки батька СБУ-шника, який в той час тісно спілкувався з другим українським президентом Леонідом Кучмою.

Крім того у період з 1993 по 1994 роки майбутній віце-прем'єр став одним із засновників інтернет-провайдера та видання «Електронні вісті», одного з перших постачальників інтернету в Україні. У той же час Вадим Васильович намагався реалізувати себе в якості дипломата в питанні міжнародних відносин.

Тут або юний дипломат сильно старався, або допомогли зв'язку впливового батька, але тим не менше у свої 24 роки Вадим стає заступником начальника Управління торгово-економічних зв'язків з африканськими і азійськими державами, а також Тихоокеанським регіоном. На цій посаді Вадим пробув до 2000 року, після чого був направлений до Австралії, де працював консулом у генеральному консульстві України у Сіднеї.

Через близькі зв'язки батька з Леонідом Кучмою у 2001 році Пристайко повертається до Києва на посаду головного консультанта управління з питань зовнішньої політики при адміністрації президента України. У 2002 Вадим допомагає тодішньому президенту розгрібати конфлікт зі Штатами, який виник нібито через дозвіл Кучми продавати радарні системи «Кольчуга» до Іраку.

Потім до 2006 року дипломат займався політичними питаннями, в якості тимчасового повіреного з питань України в Канаді. У цей же період виконує роботу радника з економічних справ.

Зміна влади у 2005 році ніяк не вплинула на погіршення становища Пристайко, а навіть, навпаки, зіграла йому на руку. Так, з 2007 по 2009 рік відбувається хороший кар'єрні стрибок, коли Вадима призначають заступником директора департаменту НАТО. Саме він у той час брав участь у всіх переговорах щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Далі кар'єра дипломата та майбутнього політика йшла тільки вгору:

  • До 2012 року виступав в якості радника-посланника та заступника голови місії посольства України в Сполучених штатах.

  • 2012-2014 рр. - не тільки надзвичайний український посол в Канаді, а й представник від України в Міжнародній організації цивільної авіації.

  • Грудень 2014 року - заступник міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

  • 2017 г. - перший заступник міністра МЗС, який брав участь в нормандських переговорах щодо стабілізації ситуації на південному сході України.

Під час президентства Петра Порошенка у 2017 році зайняв посаду глави місії України в Північноатлантичному альянсі, на якій працював аж до 2019 року. Будучи главою місії вручав вірчі грамоти генсеку ООН Йенс Столтенбергу.

Під час передвиборної гонки 2019 року Вадим відкрито підтримував кандидата в президенти Володимира Зеленського, після інавгурації якого допомагав команді нового глави держави проводити ефективні міжнародні зустрічі.

Таке завзяття не могло залишитися без подяки. І саме тому 22 травня 2019 року Пристайко отримав посаду заступника глави адміністрації президента, а після реорганізації організації в офіс став заступником керівника офісу.

Всього через 3 місяці нова Верховна рада закріплює за Вадимом Васильовичем крісло міністра закордонних справ України при парламенті Олексія Гончарука, який протримався при владі до березня 2020 року. Після звільнення Гончарука та розпуску його уряду 4.03.2020 затверджується у якості віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в складі нового кабміну під керівництвом Дениса Анатолійовича Шмигаля.

Компромат і чутки

Незважаючи на те що Пристайко висловився за відмову святкування 9 травня, але у тому ж інтерв'ю він виступив з готовністю пробачити гітлерівську Німеччину за розв'язання кровопролитної війни 1939-1945 років, що викликало бурхливі обговорення з цього приводу.

Крім того, дипломату постійно приписують зв'язки з СБУ, напрацьовані за допомогою посади його батька, які допомогли йому побудувати настільки стрімку кар'єру.

Вадим дуже часто в своїх виступах про Росію не скупився на слова і відкрито говорив про можливість розгорнути повномасштабні дії проти північного сусіда. Акцентував увагу на тому, що європейські країни мляво реагують на дії Росії тому, що країна володіє ядерною зброєю, а ось Україні вже втрачати нічого та вона готова йти ва-банк. Все це звичайно не більше, ніж гучні слова, але тим не менше вони викликали спірні реакції у представників європейських країн.

У серпні 2019 року Вадим виступив із заявою про те, що пріоритетними завданнями нового уряду вважаються деокупація кримського півострова та відновлення миру у зоні АТО, хоча будь-яких активних дій в цьому відношенні ніхто не помітив.

У кінці 2019 року в мережі активно поширювалися чутки про звільнення Пристайко з посади глави президентського офісу, що відразу ж було спростовано прес-секретарем Юлією Мендель. Деякі журналісти стверджують, що чутки на рахунок його звільнення з'явилися на грунті того, що він не зміг домовитися за проведення нормандської зустрічі з Путіним та Лавровим.

Що стосується думки колишніх колег про Пристайко, то багато хто з них не кращим чином відгукується про нового прем'єр-міністра, який на протязі просування по кар'єрних сходах намагався прислужитися кожному новому керівництву. Після отримання високої посади при Клімкіні Вадим Васильович став не дуже добре ставитися до колишніх колег, а нині підлеглих, через що багато співробітників МЗС не дуже-то його й полюбляє.

Остання Декларація заповнювалася Пристайко у 2018 році. У ній зазначено, що віце-прем'єр та його дружина володіють п'ятьма квартирами у Києві загальною площею 333 квадрата. Крім того на Інну Василівну Пристайко записана ще одна квартира на 86 м2, яка знаходиться на стадії будівництва.

З рухомого майна Вадиму належить автомобіль BMW X1 2017 року, оцінна вартість якого 753624 грн.

За 2018 загальна сума зарплати дипломата склала 271136 гривень. Крім того Пристайко отримав 408000 грн. доходу за здачу нерухомості у оренду. Але основна частка грошових надходжень у 2018 році припадає на якусь компенсацію, яка становить майже 2,5 млн. грн.

Загальна сума на всіх рахунках сім'ї не перевищує 25 тис. доларів.

Фотографії

Вадим Пристайко, https://mfa.gov.ua/

Вадим Пристайко, скрін з відео

Вадим Пристайко, https://mfa.gov.ua/

Вадим Пристайко, https://mfa.gov.ua/

Відео

Посилання

Особистої сторінки Фейсбук у дипломата немає, але він дуже активний у соціальній мережі Twitter .