Вчені з Корнельського університету за допомогою комп'ютерної моделі провели експеримент із зародженням життя на одному з супутників Сатурна - Титані. В результаті з'ясувалося, що передбіологічні реакції можуть протікати на його поверхні при повній відсутності рідкої води.

Про це повідомляє науковий журнал PNAS. Титан є другим за величиною супутником у Сонячній системі. Вся його поверхня майже повністю водяним льодом. Крім того, на ньому є озера і річки, які складаються з метану і етану.

На поверхні супутника температура становить мінус 170-180 градусів Цельсія. Дослідники вважають, що на Титані існують передбіологічні реакції. Їх можна порівняти з ранніми етапами розвитку життя на Землі.

Для своїх досліджень вчені використовують дані з зонда Європейського космічного агентства "Кассіні-Гюйгенс". Йому вдалося знайти на поверхні Титана сліди молекул ціановодню. Вони випали в осад з атмосфери з метановим або метанова дощем.

Вчені побудували комп'ютерну модель, за допомогою якої проаналізували можливість формування з цих молекул полімерів в умовах супутника Сатурна.

Популярні новини зараз

В Україні оновили правила для виїзду за кордон

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Часу більше не дадуть: українцям нагадали про важливу процедуру

Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом

Показати ще

В результаті виявилося, що з молекул ціановодню можуть розвинутися таких полімерів, як полііміни. Згідно з дослідженнями, вони здатні поглинати сонячне світло на тих довжинах хвиль, які проникають в атмосферу Титана. Вчені вважають, що ці полімери можуть бути фотохімічно активні і "запускати" хімічні реакції на поверхні супутника.