Жоден месенджер не може захистити від злому шахраїв і спецслужб. Високим рівнем безпеки не можуть похвалитися ні Телеграм, ні WhatsApp або інші месенджери, пише "Газета.Ru"

Телеграм вийшов на ринок набагато пізніше WhatsApp, Viber, WeChat та інших. Проте за короткий час здобув репутацію найбезпечнішого месенджера.

Розробка колишнього гендиректора "ВКонтакте" Павла Дурова була представлена під гаслом ("Повернемо собі право на приватність") .

Читайте також: Viber - найпопулярніший мессенджер в Україні

В основі Телеграма лежить технологія шифрування листування MTProto, яку розробив брат Павла Дурова, Микола.

Популярні новини зараз

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Показати ще

Незабаром після запуску Телеграма Дуров влаштував конкурс на злом захисту месенджера. Учасникам Хакатона пропонувалося дістати листування Дурова в "секретному чаті" за $ 200 тис. Проте в рамках конкурсу ніхто цього зробити не зміг.

Західні експерти скептично налаштовані щодо Телеграма, в основному через те, що шифрування листування відбувається тільки в "чатах" і вся секретність за замовчуванням вимкнена.

Хакери теоретично можуть перехопити повідомлення з кодом і отримати доступ до аккаунту. А завдяки тому, що телеграм зберігає всю історію звичайних повідомлень, зловмисникам це тільки на руку.

"Дірка" SS7 дозволяє, знаючи номер жертви, без праці ініціювати процедуру відновлення доступу до аккаунту, після чого перехопити повідомлення і встановити свій власний пароль.

Але з цією небезпекою можуть зіткнутися в теорії будь-які сервіси – крім акаунтів Телеграма, WhatsApp і Facebook під загрозою можуть бути і "ВКонтакте", Twitter, Google і багато інших сервісів.