Однією з багаточисленних причин порушення сну є неврозоподібний стан. Вчені розповіли, як із цим потрібно боротися, передає "Телеграф".

Фізіологія. Організм людини завжди знаходиться в двох станах: збудженні – електрична активність в мозку, та гальмуванні – уповільнення активності. Для відновлення сну потрібно домогтися переваги гальмування над збудженням.

Ментальний вплив на організм. Щоб врегулювати тиск і частоту серцевих скорочень, потрібно сповільнювати дихання та розслабляти м'язи. Це запустить процес гальмування.

Дихальні вправи. Необхідно зручно лягти та неглибоко дихати, затримуючи дихання між вдихом та видихом.

Читайте також: 4 простих способи поліпшити сон

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Розслаблення м'язів. Потрібно поетапно розслабити усі групи м'язів. Спочатку стопи правої ноги, гомілки і стегна. Потім ліва нога в тій же послідовності. Так, по черзі потрібно розслабити усі м'язи тіла.

Масаж. Щоб заснути, можна повільно помасажувати комірцеву зону, кисті та ступні. Це допоможе розслабити та позбавити від затискачів м'язи.

Рахунок. Можна що-небудь спокійно та монотонно рахувати. Це відключає внутрішній монолог мозку. Цей принцип допомагає не завжди.

Гра очима. Підняти погляд вгору, звести його й утримувати м'язи в такому стані якомога довше.

Якщо почалося безсоння, не можна впадати в паніку та приймати ліки. Можна не спати одну ніч і заснути наступного вечора від втоми.

Як повідомив "Знай.ua", відсутність здорового сну підвищує можливість суїцидальних думок.