Група громадських спостерігачів з прав людини зафіксувала порушення в Надержинщинській виправній колонії при наданні медичних послуг. Окремі порушення при наданні медичних послуг засудженим жінкам в Надержинщинській виправній колонії (№ 65) виявлені під час моніторингового візиту групи громадських спостерігачів та спостерігачів від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомляє прес-служба останнього, інформує "Телеграф".

"З лютого по червень 2016 року Полтавським СНІД центром практично не забезпечувався доступ хворих до діагностики і моніторингу АРТ (антиретровірусна терапія - ред)", - сказано в повідомленні прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читайте також: В Україні немає протиотрути від смертельних укусів павуків

Зазначимо, що в установі відбувають покарання жінки, які раніше вже перебували в місцях позбавлення волі.

Також сюди прибувають засуджені з перерваної схемою АРТ-лікування. Крім того, планове обстеження і призначення схем АРТ або корекція лікування здійснюється в Дарьинской виправній колонії (№10), розташованої в с.Дар'ївка Білозерського району Херсонської області.

Популярні новини зараз

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Це значно ускладнює надання медичних послуг. В середньому, час очікування наряду на етапування - від 3 тижнів до 2 місяців. В дорозі під час етапування засуджені перебувають до 1 місяця.Тобто, засуджений не має належного лікування протягом 3 місяців.

В медичній частині установи працює всього 2 людини, які безпосередньо відповідають за високоактивну антиретровірусну терапію: лікар-консультант, який проводить перед- і післятестове консультування, і лаборант, на якого покладено функції з проведення та підтвердженню результатів дослідження на наявність антитіл в ВІЛ з використанням швидких тестів.

Згідно з повідомленням, за результатами моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде направлено звіт з наданням відповідних рекомендацій.