Команда вчених з Університету Копенгагена провела дослідження, яке розвінчує міф про користь пробіотиків для людського організму. За його результатами вони встановили, що існує мало доказів їх стійкого ефекту на мікрофлору кишечника.

Про це повідомляє видання The Guardian. Прибуток - це живі мікроорганізми, які в змозі поліпшити здоров'я людей, якщо їх перебуває необхідна кількість в організмі. Данські дослідники під керівництвом Наді Буус Крістенсен провели систематичний огляд семи різних випробувань, які досліджують вплив пробіотичних продуктів на мікрофлору здорових дорослих людей.

Учасникам досліджень стали добровольці у віці від 19 до 88 років. Кількість людей в групах коливалася від 21 до 81. Частка жінок у них становила від 50 до 100%. Пробіотичні продукти люди приймали у вигляді печива, молочних напоїв або капсул. Дослідження тривало в періоди від 21 до 42 днів.

Читайте також: 5 випадків, коли дієту треба припинити

В результаті з'ясувалося, що вони жодним чином не вплинули, хоча люди і вживають їх в значній кількості. Вчені виявили, що з семи перевірених випробувань, включених в дослідження, тільки одне показало значні зміни в бактеріальному складі мікрофлори у тих, хто споживав пробіотики.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще