Американські астрофізики назвали групи зірок, які ідеально підходять, для зародження і підтримки на їх екзопланетах життя.

Найбільш перспективними для пошуків можливих слідів життя є, як вважають вчені, околиці зірок, розташованих в інтервалі від пізнього спектрального класу G (як Сонце) до середини циклу розвитку класу K (більш холодні і великі щодо Сонця зірки), що відповідає температурам поверхні зірок, рівним 4900-5300 кельвінів, повідомляється в дослідженні опублікованому на сайті arXiv.org.

Проведений вченими аналіз враховував частоту розподілу по Галактиці і Всесвіту різних типів зірок, швидкість зоряної еволюції, розміри і розташування зони потенційної населеності поблизу світила, його магнітне поле і рентгенівське випромінювання, частоту виникнення спалахів а також фізичні характеристики світила (масу і температуру).

Це дозволило вченим ввести параметр HabPREP (Habitable-Planetary-Real-Estate Parameter), що описує міру придатності зірки для виникнення в її околицях життя і залежить в тому числі і від ширини зони потенційної населеності навколо неї.

Оскільки така зона поблизу червоних карликів (найбільш поширених зірок у Всесвіті) мала, в їх околицях поява життя малоймовірно. Раніше проведене іншими вченими дослідження показало, що в тому випадку, якщо поблизу червоного карлика все ж зародиться життя, вона може існувати кілька трильйонів років.

Популярні новини зараз

Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

Читайте також: Морська губка – найстаріша істота планети

Зазначимо. що це дослідження підтвердило висновки іншого колективу авторів, які показали, що найбільш підходящими для пошуків позаземного життя є околиці старих зірок класу G і молодих світил класу K. До своїх висновків вчені прийшли, вивчивши карбонатно-силікатні цикли на екзопланетах.