Міжнародна спільнота обурена тим, як в Україні ігноруються вбивства працівників ЗМІ. Найбільш резонансні справи спустили на гальма ще під час скандалу навколо смерті Георгія Гонгадзе. Минулого року ситуація повторилася – кореспондент "Української правди" Павло Шеремет підірвався у машині, а замовників вбивства досі не знайшли.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Безкарністю злочинців зацікавилися статусні організації, серед яких ОБСЄ, Рада Європи та Європейська федерація журналістів. Вони звернулися із проханням до української влади невідкладно знайти винних, адже подібні випадки – тривожний сигнал для всього суспільства.

Читайте також: Журналіста "Української правди" підірвали в центрі Києва

У комітеті ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вважають, що розслідування просто затягують. Звісно, всі дані оприлюднити за законом не можна, тому що цього не дозволяє таємниця слідства, але хоча б частково правоохоронці та силові структури просто зобов'язані відзвітувати перед українцями.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

У Генеральній прокуратурі виправдовуються тим, що на даний час подібних справ про злочини проти журналістів надто багато, щоб ретельно їх вивчити, – близько 222 кримінальних проваджень. Серед них трапляються і досить складні випадки, такі як насильство, знущання або пошкодження майна. Просуваються вони досить повільними темпами, адже в суді розглянули всього 23 справи із загальної кількості.

За словами директора департаменту комунікацій міністерства внутрішніх справ України Артема Шевченка, ускладнюють ситуацію також умови, у яких працює поліція, та зростання рівня злочинності в Україні. Він додав, що головні факти та версії слідства громадськість дізнається вже найближчим часом.

Не погоджуються з такими повільними темпами роботи члени спілки журналістів, котрі у 2014 році брали участь у масових акціях під час Революції Гідності на Майдані Незалежності.

Вони скаржаться, що навіть якщо ця справа дійде нарешті до суду – пізніше буквально розвалиться, адже попереднє розслідування організовують доволі непрофесійно і не враховують усіх наявних фактів. Тому представники організації вважають недоцільним надалі замовчувати причини смерті українського журналіста.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що український журналіст Павло Шеремет загинув під час вибуху авто у центрі столиці.