Палеонтологи, що представляють російський Північно-Східний федеральний університет, повідомили, що вони у співпраці з колегами з Південної Кореї активно працюють над клонуванням мамонтів, повідомляє interfax.ru.

Хоча поки що такі дослідження знаходяться на початковому етапі, перші результати після ретельної перевірки можуть бути опубліковані в наукових журналах вже в найближчому майбутньому, стверджують вчені російського університету.

Починаючи з 2012 року Північно-Східний федеральний університет співпрацює з корейським фондом біотехнологічних досліджень в рамках проекту "Відродження мамонта", одна з ключових цілей якого - пошук живої клітини мамонта, придатної для клонування цих вимерлих тварин.

Як повідомляється, нещодавно глава Якутії Єгор Борисов заявив про те, що в регіоні слід побудувати Всесвітній Мамонтовий Центр, який дозволив би більш ефективно шукати способи відродження древніх гігантів.

Читайте також: Кара небесна: в Росії в середині літа лежить сніг

Популярні новини зараз

Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Показати ще

У Якутську вже досить давно існує Музей мамонта, а в жовтні минулого року було оголошено про те, що при ньому відкрилася лабораторія з вивчення тканин викопних тварин, робота якої допоможе зробити крок до того, щоб клонувати їх.

Клонування мамонтів викликає численні суперечки між різними вченими. Причому, мова йде як про те, наскільки подібний проект можна реалізувати, так і про те, наскільки він доцільний. Прихильники клонування мамонта стверджують, що подібне досягнення дозволило б краще вивчити даних тварин, а отже, більше дізнатися про еволюційні процеси в цілому. У той же час, інші вчені насторожено ставляться до проектів по відродженню мамонтів не тому, що вважають їх зайвими, а просто через те, що не бачать їх реалізованими в повній мірі: прихильники такої позиції стверджують, що технологія клонування поки що недостатньо відпрацьована і на сучасних тваринах.

Втім, клонування тварин на сьогоднішній день проводиться все успішніше - наприклад, нещодавно було оголошено, що нові клони знаменитої овечки Доллі живуть вже більше дев'яти років - в два рази довше, ніж сама Доллі.