Український вертоліт Мі-8МСБ встановив декілька світових рекордів. Серед них – максимальна висота горизонтального польоту.
Гелікоптер Мі-8 після модернізації на "410-му заводі цивільної авіації" отримав двигун української розробки від "Мотор Січ", інформує "Navkolonas.com".
"Створення українського вертольота з нуля сьогодні нерентабельно. Тому ще кілька років тому на "Мотор Січ" прийняли стратегію з модернізації, щоб дати друге дихання повітряним суднам. Нас підтримало Міністерство оборони. Почали залучати до співпраці оборонні заводи", – розповів виданню один з керівників АТ" Мотор Січ ".
Читайте також: Дизайнер створив супергеройські книжкові полиці
"Ремоторизована машина ні в чому не поступається, і навіть перевершує, російські аналоги", – зазначив представник виробника.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Модернізовані вертольоти вже встановили дев'ять світових рекордів, у тому числі – абсолютний світовий рекорд з максимальній висоті горизонтального польоту – 9150 м.
"У нас стоять на озброєнні старі Мі-8Т. Застарілий двигун ТВ2-117 неефективний за економічними параметрами і потужністю. Дуже потрібні нові машини, які будуть споживати менше пального. Хороший двигун в бойовій ситуації може врятувати життя, коли необхідно здійснювати точні, вивірені маневри, вчасно піднятися і швидко набрати висоту. у модернізованому варіанті життя вертольота триває, в цій машині підвищується потужність, бойові можливості", – пояснив заступник командира по інженерно-авіаційної служби 15-ї транспортної бригади ЗСУ Олексій Братусь.
Зазначимо, що Мі-8 – радянський багатоцільовий вертоліт, розроблений ще на початку 1960-х років. Він є наймасовішим серед дводвигунових вертольотів в світі і входить до списку найбільш масових вертольотів в історії авіації до трійки найпоширеніших військових вертольотів у світі.