В Україні з'явився новий вид шантажу – невідомі особи починають вести приховане відео спостереження. Під прицілом - примірочні ательє, спа-салони і роздягальні фітнес-центрів.

Власники таких закладів пояснюють це турботою про безпеку, проте часто відеозапису стають інструментами шантажу і вимагань.

Так, днями про встановлення прихованих камер спостереження повідомили співробітники однієї з київських мереж ательє з ремонту одягу, інформують Вести.

Читайте також: На Київщині зафіксували 25 кримінальних випадків за минулу добу

"Прийшла на роботу і виявила в примірочної маленьку камеру. Приміщення маленьке, людина вся на увазі, від камери ніяк не сховаєшся. Попереджень про зйомку немає. Господар каже: "Це для проблемних клієнтів". Але це відмазка - людина приносить одяг на ремонт, в ній же і йде. Якщо він побоюється, що ми робимо ліві замовлення, ставив би камеру біля каси. А так, камери з'явилися в кабінках всій мережі ательє ", - розповіла одна зі співробітниць ательє на проспекті Свободи.

Популярні новини зараз

Ощадбанк стягує борг за старі картки: термін вийшов, але платіть відсотки

Українців чекають податкові потрясіння: що треба знати

Нові правила мобілізації: ТЦК більше не прив'язані до місця проживання

Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку

Показати ще

В закладах відпочинку також не можна почувати себе цілком спокійно . "Крім саун, камери ставлять в роздягальнях фінтес-центрів, спа-салонів, соляріїв. Кілька місяців тому зіткнувся з історією, коли приховані камери встановили в роздягальні одного елітного закладу - клубу в Києві. Трохи раніше в Харкові приховано спостерігали в туалетах мережі закладів. В обох випадках зверталися заможні і досить відомі жінки - відео з ними якось потрапило до зловмисників, ті шантажували, вимагаючи гроші. Інші власники шпигунських камер просто вивантажують таке відео на порносайти - в Мережі ролики з примірочних і роздягалень дуже популярні. У мене були клієнти, які просили заблокувати таке ", - розповів адвокат Іван Ліберман.

Шахраї працюють за досить простою схемою: жертві надсилають фрагмент відео і вимагають самої назвати суму "винагороди" за те, що воно не буде оприлюднено.

Правоохоронці радять бути обережними та уважними, і про всі випадки шантажу повідомляти до поліції.