Журналіст і редактор журналу "Публичние люди" Наталія Влащенко заявила, що має докази того, що частина депутатів Верховної Ради має подвійне громадянство.
У неділю, 4 вересня в прямому ефірі каналу "112" Наталя Влащеко оголосила, що має списки депутатів, які під час сесій Верховної Ради перетинали кордон України як громадяни інших країн, зокрема, як громадяни Канади. Журналістка обіцяла оприлюднити списки депутатів на наступному тижні. На питання, чому вона не зробит це одразу, відповіла, що хоче отримати повний список таких депутатів, оскільки боїться, що її підозрюватимуть в упередженому ставлені до певних фракцій.
Читайте також: Верховна Рада України прийняла останній закон з "безвізового пакету"
Нагадаємо, в Україні подвійне громадянство не визнається, а подвійне громадянство для державних службовців вважається недопустимим.
Між Україною та іноземними державами, включаючи ЄС та США, відсутні відповідні договори про обмін інформацією щодо осіб, які прийняли громадянство цих країн. Тобто, якщо громадянин України набув громадянство іншої держави, то не позбавляється при цьому українського громадянства і в правових відносинах з Україною надалі визнається лише як громадянин України.
Українцям доведеться платити по 80 гривень за куб води
У які дні тижня найвигідніше міняти валюту: українцям підказали корисний лайфхак
Пенсії зростуть залежно від тривалості стажу: кому і скільки доплатять у 2026 році
Українців позбавлять права власності: у кого можуть відібрати житло
В Україні на даний час відсутня будь-яка відповідальність (ні кримінальна, ні адміністративна) за набуття громадянства іншої держави та за неповідомлення про це відповідні органи державної влади.