Риби здатні розрізняти людські обличчя. Таке відкриття зробили британські та австралійські вчені, провівши ряд досліджень.

Результати проведеної роботи були опубліковані в журналі Scientific Reports, пише N+1.

Для експериментів фахівці Оксфордського університету і Університету Квінсленда в Брісбені взяли плямистого бризкуна (Toxotes chatareus). Такий вибір не був випадковим. Ця риба під час полювання збиває комах, котрі нависають з гілок, струменем води, що вимагає гострого зору і розвиненого зорового аналізатора.

Під час першого експерименту чотирьом бризкунам показували на моніторі над поверхнею акваріума два зображення людських облич. Коли риби випускали струмінь води в задану особа, вони отримували порцію корму. Після навчання риби в чотирьох сесіях повинні були відрізнити обличчя, за вибір якого нагороди не надходило, від 44 нових осіб.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

"Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Видання повідомляє, що найкращий результат сесії, показаний в середньому чотирма рибами, склав 81,5%.

У другому експерименті стільком же рибам при аналогічному навчанні демонстрували чорно-білі зображення осіб з однаковими налаштуваннями яскравості і вирівняні по одній овальній масці, щоб виключити з процесу розпізнавання інформацію про колір, яскравість і форму. При роботі з 18 новими зображеннями середній результат найкращої сесії склав 86,25%.

Читайте також: Шотландські вчені знайшли у риб почуття

Максимальна точність розпізнавання, що була продемонстрована рибами сумарно у двох експериментах, склала від 77% до 89%.

Послуговуючись отриманими результатами, вчені прийшли до висновку, що бризкуни здатні розрізняти тонкі деталі об'єктів і застосовувати цю навичку для роботи з незнайомими стимулами, такими як людські особи. Дослідники вперше продемонстрували, що для розпізнавання осіб необов'язково наявність неокортексу (найбільш еволюційно молодого й складно влаштованого відділу мозку, який властива ссавцям; у людини становить основну масу кори) й еволюційної пристосованості до впізнавання людей. Така є характерною для домашніх тварин.