Кількість спожитого людиною алкоголю напряму залежить від розміру посуду, з якого вона п'є.

Причиною подібного явища є те, що при вживанні алкоголю великий келих створює ілюзію невеликої кількості спиртного, пише "Телеграф".

Раніше Міжнародна організація Cochrane Collaboration довела, що великий обсяг і розмір посуду сприяють збільшенню вживання продуктів і безалкогольних напоїв. Проте тоді експеримент не зачіпав сферу алкогольних напоїв.

Свою теорію щодо спиртного науковці перевірили в одному зі спеціалізованих магазинів у Кембриджі. Виявилося, що в магазині розливають вино в стандартні келихи об'ємом в 300 мл, але кожна порція напою становить від 125 мл до 175 мл.

За 16 тижнів власники поміняли розмір посуду кілька разів. Вони чергували малий обсяг, стандартний і великий (250 мл, 300 мл, 370 мл), але кількість вмісту постійно була однаковою. При цьому покупці вживали більше алкоголю, коли він був налитий у великі келихи, нарощуючи дозу приблизно на 9 відсотків кожен день.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Показати ще

Читайте також: Україна виходить на перше місце в Європі по продажу сурогатного алкоголю

Ці спостереження і привели науковців до висновку, що більший розмір посуду візуально зменшує об'єм і змушує людей пити більше. При цьому споживачі були абсолютно впевнені, що кількість випитого набагато менша.

Вчені попереджають, що подібна оптична ілюзія може мати вкрай негативні наслідки для здоров'я людини. Вона ризикує заробити алкоголізм, діабет, проблеми з печінкою або навіть рак.