Люди використовують роботизовані руки вже тривалий час. Вони вміють захоплювати різні предмети з незвичайною вправністю. Але поки все ж робота не вдалося навчити ніжним дотикам.

Роботизована рука поки не вміє витягувати один предмет з купи, або взяти без пошкоджень тендітні об'єкти. Дослідники з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробили спосіб зберігати інформацію, отриману роботом при дотику до предметів. Спеціальні сенсори імплантують в штучну шкіру. Вони зберігають зміни в електричному опорі, коли прикладається сила до об'єкта. Інформація зберігається протягом тижня.

Читайте також: Штучні м'язи із полімеру зможуть відновлюватися самостійно

Сенсори аналогічні людській тактильній пам'яті. Це дозволяє людям пам'ятати відчуття при дотик. Штучна шкіра допоможе роботу визначати об'єкт доторком і застосовує необхідне зусилля для захоплення. Як правило, для такої функції потрібні складні алгоритми і потужні процесори.

Але якщо зберігати інформацію в сенсорах штучної шкіри, то процесор вдасться розвантажити для інших завдань. Поява тактильних запам'ятовуючих пристроїв дозволить відтворити сенсорну пам'ять людини і відкриває нові можливості в робототехніці.

Популярні новини зараз

"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще