Після вибуху 28 червня у стамбульському аеропорту Ататюрк, українці почали боятися їздити в Туреччину на відпочинок.

Нагадаємо, кілька днів тому озброєні ісламісти пробралися в термінал, влаштували перестрілку і привели в дію вибухові пристрої. Загинуло близько 50 осіб, постраждали близько 240.

Серед загиблих була одна українка, ще один українець отримав поранення.

Киянка Наталя Музичук ніколи не була за кордоном. Цього року збиралася в Туреччину по "гарячій путівці".

Читайте також: Україна не вступить до ЄС у найближчі десять років

Популярні новини зараз

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Відмовилася від цієї затії - страшно, та ще й з дитиною. Вирішили, що поїмо в Одесу - підтримаємо вітчизняну інфраструктуру", коментує жінка.

Туроператори також відзначили значне "охолодження" українців щодо путівок в Туреччинну за останні дні.

Директор турцентру "Південна Ліга" Фазіль Аскеров зазначає, що якщо в країні відбуваються терористичні акти - це автоматично знижує турпотік в цю країну.

"Частина людей, зазвичай, скасовують свої поїздки саме через це. У даному випадку, зіграло роль, що терористичний акт стався не деінде як в аеропорту - тобто в місці, де змушені будуть знаходиться туристи. До того ж загинула українка, і ще один українець поранений. На загибель або поранення своїх співвітчизників люди реагують більш гостро - хтось знав загиблу. Решта заходили на її сторіночку в соціальних мережах. Тому турпотік зменшився. Це закономірно", - коментує Аскеров.

За його словами, турецьке та єгипетське напрями зараз не в пошані в українців через підвищену небезпеку. Аскеров прогнозує, що відновлення турпотоку до Туреччини можливо місяці через 3 - 4, коли хвиля страху спаде.

Потік туристів, які прилетіли в Анталію за цей рік скоротився на 30%. Згідно зі статистикою, яка аналізувала турпотік з 23 країн, кількість приїжджих з Росії знизилося більш ніж на 90%, Німеччини - на 30%, Бельгії - на 36%, Великобританії та Данії - на 15%.

Цей теракт в Стамбулі став далеко не першим в Туреччині. За 2016 рік їх вже сталося 10, до цього теракти були і в минулому році. Але такий масштабний, та ще й в аеропорту, стався вперше за багато років. Після серії терактів, вже в 2015 році потік туристів до Туреччини почав поступово знижуватися. Те, що відбувається в Туреччині, сильно б'є по туристичному іміджу країни. Звичайно, це може привести до зниження цін, але навіть низькі ціни не здатні залучити туристів після таких подій.

"Україна в 2016 році вибивається із загальної тенденції. В цьому році відпочивати до Туреччини поїхало на 18% більше наших співвітчизників. Однією з причин туроператори називають зниження цін турецькими операторами через падіння турпотоку з інших країн. Так що за двох можна купити поїздку в Туреччину за 14 тис. Грн. на 10-11 днів. Ми поки не ризикуємо робити прогнози на можливе зниження цін або масові відмови від турів до Туреччини", - керівник туристичної компанії "Світлофор", Юрій Дем'яненко.

Турецькі готелі в порівнянні з минулим роком, знизили ціни. Це було зроблено на початку туристичного сезону для залучення туристів і для відновлення потоку.

"Стамбул від туристичного південного узбережжя знаходиться далеко. І говорити про ризик недоречно. Так само можна сказати, що небезпечно їхати на відпочинок до Одеси або Миколаїв. Адже в Донецькому аеропорту були військові дії. Тим більше, після теракту, навпаки все посилено охороняються службами безпеки", - каже директор тур фірми

"Поїхали з нами" Олег Кулик.

Зараз туристи з України стали більше цікавитися безпекою. Тури в Стамбул, раніше були дуже популярні, зараз же українці стали цікавитися більше відпочинком в Європі.

"Більш ніж 749 тис. українців відвідали Туреччину в минулому році. Завдяки субсидіям Туреччини, яка виплачує 6 тис. дол. за кожен чартерний рейс, середня ціна на квитки з України до Туреччини впала зі 180 до 150 дол. На початку року прогнозувалося, що відпочивають у Туреччині, в цьому році може бути близько 1 млн.осіб , але тепер складно говорити про такі цифри", - говорить президент Асоціації лідерів турбізнесу України, Олександр Новиковський.

Зі збереженням підвищеного рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, МЗС рекомендував громадянам України, які планують поїздки в цьому році або вже знаходяться на її території, уникати місць масового скупчення людей. Так само співробітники турфірм радять замовляти екскурсії лише у приймаючої сторони, представники якої завжди працюють при готелях. І не погоджуватися на більш дешеві пропозиції "пляжних туркомпаній", які не несуть відповідальності за безпеку відпочиваючих.

Читайте також: Як українські зірки переносять спеку

"У країнах Європи, на відміну від України, давно діє система страхування туристичної діяльності, яка регулюється директивою Євросоюзу "Про комплексний туризм, комплексний відпочинок та комплексні тури". Документ передбачає обов'язкове укладення договору страхування, а також видачу банківської гарантії. Це допомагає туристам уникнути неприємностей в разі банкрутства турфірми або несумлінного виконання взятих нею зобов'язань, в інших складних ситуаціях. Ми, на жаль, не можемо заборонити громадянам відвідувати будь-яку зарубіжну країну. Це їх право, передбачене Конституцією. Ми можемо лише рекомендувати з надією, що українці до нас прислухаються", - підкреслив Олександр Новиковський.