Із початку окупації Росією деяких районів Донецької та Луганської областей у 2014 році й до листопада 2015 року, за даними обласних департаментів соціального захисту населення, із зони АТО виїхали понад 1,5 млн осіб. Це значно вплинуло на ринок нерухомості України, пише "Економічна правда".

За офіційними даними, частка ВПЛ, зареєстрованих у східній Україні, становить понад 77%. Більш докладні статистичні дані по Донецькій та Луганській областях відсутні, проте ситуацію в інших східних областях України можна проаналізувати на рівні районів та міст обласного значення.

Очікуваною реакцією ринку на зростання чисельності населення є збільшення капітальних інвестицій у будівництво житла в регіонах і більш високий рівень прийняття житла в експлуатацію в порівнянні з іншими областями України. Проте з деяких причин цього поки не спостерігається.

Читайте також: Переселенці не хочуть легально працювати в Харкові

Причина 1. Більшість переселенців – пенсіонери

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Бандитський Львів: хто такий Богдан Копитко, авто якого підірвали і розстріляли невідомі

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

Вагома їх частка живе в зоні конфлікту, а переїздить за соціальними виплатами.

Причина 2. Фактичну кількість і розподіл ВПЛ невизначені

Ті переселенці, які можуть придбати собі житло, не хочуть реєструватися через витрати або ризики, пов'язаних з реєстрацією.

Причина 3. Для ВПЛ важливіше існуюча житлова інфраструктура.

Згідно отриманим з обласних департаментів соціального захисту даними, ВПЛ найчастіше їдуть в міста обласного значення. Це пов'язано з тим, що Донбас дуже урбанізований, і люди, які виїжджають звідти, не звикли до життя в сільській місцевості.

Причина 4. Плани повернутися в колишнє місце проживання.

Важливу роль також відіграє відстань від населеного пункту до зони АТО. Значна частина населення переїхала в сусідні області. Це, ймовірно, стається через наявність знайомих або більше подібну культуру чи мову.

Нагадаємо, за статистикою в Україні зареєструвалися 1 млн 14 тис. 583 вимушених переселенця із зони проведення антитерористичної операції і анексованого Росією Криму.