Американські вчені знайшли альтернативу морфію в речовині, яку виділяють морські равлики-конуси.
Про це дослідники з університету Юти розповіли на сторінках американських профільних видань.
Фахівці вивчили та виділи з отрути морських істот речовину Rg1A, яка схожа за дією з морфієм та здатна нейтралізувати відчуття болю на 72 години.
Проте молекула цієї отрути настільки сильна, що може за лічені хвилини убити людину, замість допомогти. Тому спеціалістам належить добре вивчити Rg1A та зробити її більш щадною.
Наразі з отрути вчені виділили ще молекулу RgIA4, яка більш безпечна для людського організму, а її дія подібна до знеболювальних, таких як суміш морфіну та героїну.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Проте через відсутність у речовині опіатів, даний препарат не викликає звикання. Його вже успішно тестують в клінічних умовах. Для "пом'якшення" дії та зменшення шкоди для людини, для виготовлення препаратів із отрути равликів, медики використовують нейротоксини, які виділяють комахи та плазуни.
Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", під час дослідження печери в Бразилії, біологи знайшли новий вид равлика, який назвали на честь героїні настільної гри Dungeons & Dragons ("Подземелля та Дракони") богині Шар.