Актуальні для сьогодення чинники, які провокують самогубство, з'ясували вчені. Вони вважають, що знаючи про них, можна запобігти спробі суїциду.
Міжнародна група експертів вивчила можливі шляхи того, як протистояти спробі самогубства. Більшість з них були неефективними, але кілька виявилися досить актуальними, пише "Телеграф".
Видання повідомляє, що шляхом суїциду в усьому світі щорічно помирає близько восьмисот тисяч осіб. Тобто кожна тридцята смерть на землі стається саме через самогубство. Вчені вже півстоліття намагаються визначити способи для того, щоб зупинити це, але щорічно список причин суїциду тільки поповнювався, тому слід було збільшити кругозір, щоб охопити всі аспекти.
Вчені для вивчення взяли людей, починаючи з підліткового віку та до тридцяти років, оскільки саме ця категорія частіше за інших вмирає через самогубства.
Основними причинами, що штовхають людей накласти на себе руки, дослідники назвали стреси і депресії. Наприклад, підлітки віком до чотирнадцяти років рідко роблять подібні вчинки, тому що у них присутній страх, а коли людина дорослішає, то позбавляється від такого почуття. В результаті цього вона в подальшому може зважитися на вбивство чи суїцид.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
У підлітків причиною суїциду часто стають конфліктні ситуації з друзями та залежність від думки оточуючих. Коли людина заводить сім'ю, то у неї пропадає час навіть думати про таке.
Читайте також: Україну накрила хвиля самогубств
Дослідники пояснили, як попередити суїцид. За їх висновками, якщо близька людина або друг починає себе інакше вести, то не варто кричати на нього, а навпаки треба підтримати. Ні в якому випадку не можна проявляти байдужість до його проблем або не зважати на їх серйозність. Така поведінка може призвести до того, що людина замкнеться у собі і вступить у якусь секту або ж намагатиметься покінчити з собою, бо вважає себе нікому не потрібною.
До того, аби зменшити кількість суїцидів, має долучатися і влада. Науковці наголошують на необхідності в школах і університетах проводити лекції про цінності життя людини. Запобігання самогубствам допоможе зберегти величезну кількість життів, тому що вже після першої спроби людина як правило не намагається повторити спробу.
Зазначається, що через суїциди гине більше людей, ніж у війні.