Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард ще в січні заявила, що не проти чергового траншу Україні. З того моменту українські політики чекають чергової фінансової допомоги, але звіт МВФ по Україні свідчить про те, що у кредиторів є претензії. Його опублікували вчора.

Йдеться про податки, які МВФ закликає підвищити. Глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський після зустрічі з президентом, спікером і главою Кабміну нагадав, що Україна зобов'язана виконати всі вимоги для чергового траншу. Також уповільнює процес виділення нових коштів нестабільна політична ситуація, яка пов'язана зі спекуляціями з приводу відставки уряду.

МВФ в звіті розкритикував систему оподаткування, яка залишилася до сих пір складною, що пов'язано з неправильним тлумаченням законів. Така система викликає численні позови до адміністративних судів. МВФ пропонує покращити технічні аспекти законодавчої сфери.

Також МВФ дав рекомендацію не опускати ставку єдиного соціального внеску нижче 28% і підняти граничний розмір ЄСВ до 25 розмірів прожиткового мінімуму, повідомляє ubr. Ще однією пропозицією є ліквідація пільгової ставки ПДВ для ліків, яка сьогодні становить 7%, а також скасувати пільги для сільського господарства.

Читайте також: МВФ подумає, чи давати гроші Україні

Популярні новини зараз

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Нагадаємо, що міністр фінансів Наталія Яресько прогнозує паузу в кредитуванні МВФ в разі відставки Кабміну. Наступний транш виділять тільки після того, як новий склад уряду виконає зобов'язання перед МВФ.