Слухаючи улюблену мелодію, натягнувши навушники, чи вмикаючи собі улюблені музичні композиції вдома після роботи, ви не просто розважаєтесь. Ви покращуєте свій фізичний і психологічний стан. Вчені пояснили, чому музику слухати не лише приємно, але й корисно для здоров'я.
Музика піднімає настрій.
На це є фізіологічні причини. Музичні звуки активізують ті частинки мозку, які відповідають за наші емоції. При перших звуках музики в нашому мозку відбувається ідентифікація: мозок визначає, чи подобається йому ця мелодія. Це відбувається протягом лічених секунд. Якщо мозку подобається музика - відбувається викид допаміну, гормону, який відповідає за наші позитивні емоції
Музика навіює спогади про приємне
При перших звуках незнайомої, але приємної для вашого слуху музики, нервові клітини встановлюють між собою стійкі зв'язки. І коли ви чуєте цю мелодію повторно, мозок миттєво її згадує, а разом із музикою згадує і те, що ви відчували в той момент, коли вона звучала. Цей досить потужний зв'язок можна використовувати: якщо під час приємних і радісних для вас подій звучала певна мелодія, слухайте її тоді, коли вам потрібно підняти собі настрій.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Музика тренує мозок
Вчені стверджують, що прослуховування музики є інтелектуальним досвідом. Науковці це пояснюють так. Під час того, як людина вслухається в музичну композицію, мозок, особливо його прифронтальна кора, починає інтенсивно працювати. А саме прифронтальна кора головного мозку відповідає за нашу здатність вибудовувати логічні ланцюжки і думати. Тому вчені радять прослуховувати якийсь музичний твір перед мозковим штурмом чи складною розумовою роботою. Але, краще, щоб цей твір був побудований не на "трьох блатних акордах". Краще послухати, наприклад, класичну музику.
Музика зменшує стрес і частоти серцевих скорочень
Тиха музика допомагає організму справитися зі стресом, адже під час її прослуховування зменшується вироблення гормонів стресу - таких, як кортизол і адреналін. Також тиха спокійна мелодія знижує кількість серцевих скорочень, при її прослуховуванні дихання людини стає глибшим і рівнішим. Тиху музику особливо корисно слухати гіпертонікам.
Музика нормалізує метаболізм
Заспокійливі звуки мають тенденцію збільшувати вироблення гормону росту. Цей же гормон відповідає і за нормалізацію обміну речовин, а також може запобігти виникненню небезпечного запалення, адже він так само позитивно впливає і на імунну систему.
Музика гамує біль
Всі види музики без винятку (звичайно, ті, які вам приємні на слух) практично миттєво полегшують біль: він здається не таким інтенсивним.